غزاله بصارتی

آکادمی آرایش دائم غزاله بصارتی

غزاله بصارتی آرتیست رسمی آکادمی بزرگ فی اروپا در لاین های آرایش دائم بولدبروز (میکروبلیدینگ ابرو)، فی کانتور (خط چشم، بن مژه و لب) و تکنیک فی اسکالپ جهت پر پشت نشان دادن موی سر خدمات ارائه می نماید. دوره برای ورود به بازارکار با مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود.

آیا میکروپیگمنتیشن دردناک است؟

آیا میکروپیگمنتیشن دردناک است؟

آیا میکروپیگمنتیشن دردناک است؟

آیا میکروپیگمنتیشن دردناک است؟ هر نوع خدمات میکروپیگمنشن از قبیل میکروپیگمنتیشن خط چشم یا ابرو نوعی آرایش  دائم به شمار میاید که عملی میباشد که از طریق آن رنگدانه های معدنی به وسیله سوزن های میکرو (سوزن های بسیار باریک) در زیر لایه سطحی از پوست ایجاد میشود. این فرآیند کاملاً طبیعی به نظر میاید. این شیوه از منظر پزشکی پیشرفته میباشد که به منظور ماندگاری دائم مورد استفاده قرار میگیرد. در حقیقت میکروپیگمنتیشن را میتوان به عنوان جایگزین مناسبی برای آرایش روزانه دانست که همچون آرایش های روزانه نیازی به تجدید مجدد ندارد. میکروپیگمنتیشن را میتوان یکی از انواع متعدد هاشور ابرو قلمداد نمود این شیوه به غیر از ابرو دارای کاربرد های دیگری نیز میباشد. بکارگیری این روش به خوبی میتواند ایرادات ابروی شما را هر چه طبیعی تر بر طرف نماید.

آیا میکروپیگمنتیشن دردناک است؟

میکروپیگمنتیشن چیست؟

ابرو را میتوان به عنوان مهم ترین اجزای صورت قلمداد کرد. از اینرو اشخاص توجه ویژه ای به مواد که برای ابرو خود استفاده میکنند دارند. به همین دلیل است که لوازم آرایش گوناگون و شیوه های متعددی از قبیل مداد ابرو، سایه ابرو، میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن و….  به منظور بهتر نمودن ظاهر ابرو وجود دارد. میکروپیگمنتیشن را میتوان شیوه ای برای به وجود آوردن فرم مورد نظر برای ابرو دانست. بکار گیری لوازم آرایشی نیازمند دقت و زمان بیشتری دارد ولیکن در حالی که اشخاصی که ابرو های نازک، کم پشت و … دارند میتوانند از این شیوه که در دسته آرایش دائم قرار میگیرد استفاده نمایند. همچنین علاوه بر ابرو برای مواردی همچون خط چشم، حجیم سازی لب، اسکالپ موی سر بانوان و …. از این شبوه یعنی میکروپیگمنتیشن استفاده میشود.

آیا میکروپیگمنتیشن دردناک است؟

موارد مورد استفاده میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن از لحاظ تکنیک که استفاده میشود بسیار به میکروبلیدینگ شباهت دارد. با این تفاوت که اگر شما تمایل دارید ابرو های شما پرتر و البته سایه دارد به نظر آید در این صورت بایستی از میکروپیگمنتیشن استفاده نمایید. در حالی که در میکروبلیدینگ خطوط نازنکی شبیه به تار های ابرو بر روی ابرو شما به وجود میاید. همچنین از میکروپیگمنتیشن برای موارد دیگر همچون اسکالپ سر نیز مورد استفاده قرار میگیرد. به این صورت که با به وجود آوردن سایه و نقاط ریز سبب پرتر نشان دادن موی سر میشود. به این صورت که انگار فرد پس از آنکه مو های خود را تراشیده است مو شروع به رویش کرده است. استفاده از این شیوه برای مردانی که دچار طاسی شده اند توصیه میشود.

آیا میکروپیگمنتیشن درد دارد؟

شیوه های آرایش دائمی همچون میکروپیگمنتیشن از شیوه های همچون تاتو بسیار سطحی تر میباشند. از اینرو این امر واضح است که به نسبت تاتو درد بسیار کم تری یا به عبارتی درد خیلی کمی دارد. چرا که در این شیوه رنگدانه در زیر لایه بیرونی پوست  قرار میگیرند. در این شیوه رنگدانه ها تا عمق 0.08 الی 0.15 وارد میشوند. این در حالی است که شیوه های دائمی از قبیل تاتو رنگ ها تا عمق یک میلی متر وارد میشوند.

علاوه بر این رنگ های مورد استفاده در میکروپیگمنتیشن بسیار طبیعی میباشد و از پیگمنت های همچون آهن دی اکسید استفاده میشود که به مرور زمان اصلاً تغییر رنگ نمیدهند. تنها با گذشت زمان شاهد کم رنگ تر شدن آنها خواهید بود. در حالت کلی استفاده از این روش سبب به وجود آوردن حالت طبیعی در ابروی شما میگردد. اشخاصی که تمایل دارند از میکروپیگمنتیشن استفاده کنند بایستی بدانند که رنگ ابرو های آنها در ابتدا دو برابر تیره تر خواهد بود. سپس بعد از انجام فرآیند لایه برداری و همچنین ترمیم آسیب ها نتیجه کار معلوم خواهد شد. که رنگ آن روشن تر و ملایم تر از روز های اول خواهد بود.

آیا میکروپیگمنتیشن دردناک است؟

باید ها و نباید های پس از میکروپیگمنتیشن

پس از آنکه شما اقدام به میکروپیگمنتیشن ابرو، اسکالپ سر و ‌… نمودید بایستی بدانید همانند یک زخم باز میباشد و نیازمند مراقبت میباشد. تا به این طریق علاوه بر افزایش ماندگاری هر چه سریع تر بهبود یافت و از ایجاد عفونت های احتمالی جلوگیری نمایید.

  • بایستی تا سه روز پس از انجام میکروپیگمنتیش به هیچ عنوان ابروی خود را نشویید.
  • از زمانی که میکروپیگمنتیش را انجام دادید به مدت یک هفته از پماد ویتامین آ استفاده نمایید. همچنین به منظور بهبود سریع شما میتوانید از پماد هیدروکورتیزون استفاده نمایید.
  • به احتمال زیاد در چند روز اول ابروی شما احساس خارش داشته باشد یا اینکه پوسته پوسته شود. ولیکن به هیچ عنوان به ابروی خود دست نزنید چرا که ممکن است اگر شما این پوست ها را بکنید. رنگ ابروی شما خیلی زود کم رنگ تر شود.

در این مقاله از آکادمی غزاله بصارتی به این سوال پاسخ دادیم که آیا میکروپیگمنتیشن دردناک است؟ امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *