غزاله بصارتی

آکادمی آرایش دائم غزاله بصارتی

غزاله بصارتی آرتیست رسمی آکادمی بزرگ فی اروپا در لاین های آرایش دائم بولدبروز (میکروبلیدینگ ابرو)، فی کانتور (خط چشم، بن مژه و لب) و تکنیک فی اسکالپ جهت پر پشت نشان دادن موی سر خدمات ارائه می نماید. دوره برای ورود به بازارکار با مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود.

بن مژه

بن مژه

بن مژه

بن مژه یا تتوی خط چشم یکی از روش های زیباسازی چشم ها به شمار می رود. در این روش مژه ها پرتر نشان داده می شود تا فرم و حالت چشم ها دارای جلوه بهتری باشد. برای رسیدن به این هدف، از روش بن مژه برای اضافه نمودن رنگ بین مژه ها و یا ایجاد یک خط نازک در محل مژه ها استفاده می شود.

اما به راستی بن مژه چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد؟ در این مقاله در خصوص مطالب تکمیلی بن مژه پلک بالا و بن مژه پلک پایین نیز صحبت خواهد شد. با ما همراه باشید.

همچنین اگر به یادگیری و کسب درآمد از طریق آرایش دائم صورت علاقه مندید، در دوره آموزش آرایش دائم آکادمی غزاله بصارتی شرکت کنید. این دوره توسط اساتید بین المللی و مدرک معتبر فنی حرفه ای و انواع مدارک جهانی ارائه می شود.

بن مژه چیست؟

تتوی خط چشم جز آرایش های نیمه دائمی محسوب می شود و یک نوع تاتو به حساب می آید. این کار در آرایشگاه های تخصصی و مراکز بهداشتی انجام می شود.بن مژه به دو روش انجام می شود که در روش اول درواقع با اضافه کردن جوهر مخصوص روی خط مژه ها و پر کردن فضای خالی بین مژه ها ظاهری زیبا به چشم ها می بخشد. در روش دوم یک خط نازک بالای خط مژه ها کشیده می شود و بنا به خواسته فرد این خط دنباله دار (مانند خط چشم دنباله دار) یا ساده خواهد بود.

بن مژه برای چه چشم هایی مناسب است؟

به صورت کلی تاتو یک نوع آرایش دائم محسوب می شود لذا برای افرادی که زمان لازم برای آرایش ندارند یا انجام آرایش روزانه برای آنها دشوار است، می تواند گزینه مناسبی باشد. بسیاری از افراد از کشیدن خط های چشم پهن بر روی پلک خود بیزار هستند و همواره به دنبال یک روش طبیعی جهت زیباتر نشان دادن چشم ها می باشند. برای این افراد، بن مژه که تنها مژه ها را پر تر نشان می دهد، گزینه مناسبی می باشد.

از سوی دیگر بعضی دیگر از افراد دارای مژه های نازک و با فاصله هستند، تتوی خط چشم برای این افراد می تواند تأثیر زیادی در حالت دهی چشم و زیباتر شدن چهره داشته باشد. میزان ماندگاری بن مژه بر روی چشم ها بستگی به نوع آب و هوا، نوع پوست و … دارد. معمولا در صورتیکه مراقبت های لازم به درستی انجام شود، این مورد تا ۵ سال نیز می تواند ماندگار باشد، پس از این مدت کم کم رنگ تاتو کدر شده و نیاز به ترمیم خواهد داشت. انجام تتو با توجه به فرم چشم و صورت، زیبایی کار را دوچندان می کند.

بن مژه

عوارض تتوی خط چشم چیست؟

به صورت کلی اگر نکات و مراقبت های لازم در روش بن مژه انجام شود، این تکنیک خطر ساز نمی باشد. به صورت کلی عوارض احتمالی آن در دسته بندی زیر قرار می گیرد.

۱- باید توجه نمود که هر شخصی که دوره های آموزش آرایشگری را به اتمام رسانده است، در بحث تاتو نمی تواند حرفه ای عمل نماید. تاتو ها دنیای متفاوتی دارند که نیاز است حتما علاوه بر دانش، مهارت لازم را نیز داشته باشند. در ۲- بسیاری از موارد مشاهده شده است که به دلیل آشنایی با نکات مهم و فرو کردن سوزن تاتو در عمق بیشتر، انواع التهاب ها و حساسیت های پوستی ایجاد شده است.

۳- بن مژه برای افراد باردار و یا خانم هایی که در دوره شیردهی به سر می برند، گزینه خوبی نیست. زیرا با ورود این مواد شیمیایی به بدن ممکن است عوارض جبران ناپذیری به وجود آید.

تمام تکنیک های زیباسازی و مخصوصا تاتو ها باید با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی انجام شوند. لذا استریل کردن محیط و استفاده از تجهیزات یکبار مصرف برای هر شخص بسیار مهم می باشد.

مزایا و معایب تتوی خط چشم:

روش بن مژه نیز همچون سایر روش های زیباسازی چهره دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

مزایای تتوی خط چشم:

  • بن مژه باعث می شود تا خانم ها زمان کمتری را برای آرایش روزانه خود صرف نمایند. مخصوصا کسانی که وسواس کشیدن خط چشم قرینه را دارند. لذا برای افراد پرمشغله که زمان کافی برای میکاپ و خودآرایی ندارند، گزینه خوبی محسوب می شود.
  • در بسیاری از موارد؛ اشخاص دانش و مهارت لازم برای خودآرایی را ندارند و همین امر باعث می شود تا آرایش آنها کج باشد. استفاده از آرایش دائمی و انواع تاتو ها و حتی میکروبلیدینگ ابرو، می تواند این مشکل را حل نماید.
  • با بالا رفتن سن و افتادگی پوست و چین و چروک آن، عموما جذابیت چهره کم می شود. در همین راستا می توان از این روش استفاده کرد تا میزان جذابیت چشم ها را افزایش داد.
  • بعضی از افراد به دلیل داشتن پوست های حساس نمی توانند از لوازم آرایشی استفاده نمایند، برای این دسته از اشخاص نیز استفاده از این نوع تاتو گزینه خوبی محسوب می شود.

معایب تتوی خط چشم:

  • چشم ها جز مناطق حساس در بدن محسوب می شوند، گاها این پوست ها به دلیل انجام تاتو، ضعیف و چروکیده می شوند.
  • معمولا اگر به میزان فشار سوزن تاتو دقت نشود، سوزن ها بیش از حالت معمول وارد پوست می شوند و این مورد به پلک ها آسیب می رساند. آسیب رساندن به پلک ها باعث می شود تا چشم ها نیز تحت تاثیر قرار گیرند.
  • در بعضی اشخاص این نوع تاتو باعث عفونت های چشمی، ریزش اشک، ریزش مو های مژه و … می شود.
  • معمولا رنگ دانه هایی که به پلک تزریق می شوند از روی و مس می باشند. نداشتن تخصص کافی در انجام تاتو می تواند برای بدن مشکلات جبران ناپذیری داشته باشد.

بن مژه بهتره یا تاتو خط چشم؟

در جواب به این سوال که بن مژه بهتره یا خط چشم بهتر است به بررسی تفاوت این دو بپردازیم. در این بررسی باید به شکل ظاهری و نتیجه نهایی آن بیشتر دقت شود. البته در نهایت این سلیقه و نظر شماست که در انتخاب یکی از این مدل‌ها تصمیم‌گیری می‌کند.

در روش بن مژه، ریشه مژه‌های هدف قرار می‌گیرند و رنگ‌ها روی خط رویش مژه اعمال می‌شود. اما در تکنیک خط چشم، رنگ در بخش بالایی مژه‌ها و با کمی فاصله به پوست شما تزریق می‌شود.

در تکنیک بن مژه طبیعی، نتیجه نهایی طبیعی‌تر و زیباتر است. دلیل این امر نیز در روش کار است. در این متد سعی می‌شود بدون تغییر حالت چشم، زیبایی چشم‌ها را افزایش و آن‌ها را گیراتر نمایش داد. اما استفاده از تاتو بیشتر برای حالت دادن به چشم‌ها و کشیدن خط‌چشمی دائمی است. شما می‌توانید از مدل‌های دنباله‌دار در این تکنیک استفاده کنید. البته که بن مژه دنباله‌دار نیز این روزها به گوش می‌خورد، اما در این مدل شاهد دنباله‌ای بسیار ظریف و کوتاه هستیم که هیچگونه تغییری در حالت چشم ایجاد نمی‌کند.

همچنین سوزن‌های تاتو کمی ضخیم‌تر از تکنیک دیگر هستند. به همین خاطر در نهایت خط کشیده شده در آن ضخیم‌تر خواهد بود.

انواع مدل بن مژه

این تکنیک دارای مدل‌های متنوعی است. البته تفاوت آن‌ها تنها در محل اجرایی نمودن آن است و این هیچ ارتباطی با روند و سبک کار ندارد. در تمامی مدل‌ها، رنگ به ریشه مژه تزریق می‌شود. انواع این مدل‌ها را در ادامه به شما توضیح می‌دهیم. همچنین می‌توانید عکس‌های مربوط به آن را نیز مشاده نمایید.

بن مژه پلک پایین

بسیاری از افراد در آرایش‌های روزانه خود با استفاده از مداد چشم، داخل یا زیر پلک پایین خود را رنگ می‌کنند. اگر شما نیز از این افراد هستید و می‌خواهید با کمک تکنولوژی تاتو این رنگ را ثابت کنید، پیشنهاد می‌کنیم از بن مژه پلک پایین استفاده کنید. در این روش در زیر پلک و دقیقا در ریشه مژه، رنگ تزریق می‌شود.

اصولا این تکنیک را برای تکمیل آرایش پلک بالا انجام می‌دهند. اما ممکن است فرد بخواهد تنها برای پلک پایین از این متد استفاده کند. به عنوان مثال در تصویر زیر می‌بینید که برای پلک پایین از این روش استفاده شده است. در حالی که برای پلک بالا، تتو ضخیم و دنباله‌دار به کار رفته است.

بن مژه بالا

این مدل از رایج‌ترین موارد این تکنیک است. در اکثر موارد، درخواست افراد برای این مدل بیشتر از انواع دیگر می‌باشد. هدف استفاده از این تکنولوژی در این بخش نیز ریشه مژه است اما با این تفاوت که این بار روی پلک بالا کار می‌شود. در بن مژه بالا سعی می‌شود تا خطی ظریف و نزدیک به ریشه ایجاد شود تا گیرایی چشمان شما را دوچندان کند.

در این تکنیک به هیچ وجه حالت چشمانتان تغییر نخواهد کرد. زیرا اختلاف ضخامت ابتدا و انتهای آن تفاوت ناچیزی دارد. این خط تا انتهای چشم امتداد می‌یابد و کمی مانده به گوشه چشم قطع می‌شود.

اگر اهل خط چشم پایین هستید، می‌توانید از بن مژه بالا و پایین برای آرایش همیشگی چشم‌ها استفاده کنید. این تکنیک به شما کم می‌کند تا همواره چشمانی آرایش‌شده داشته باشید. این امر به آراستگی چهره شما می‌افزاید و چشمان شما را در مرکز توجه قرار می‌دهد.

بن مژه دنباله دار

از مدل‌های جذابی که همواره طرفداران زیادی در این زمینه خدمات دارد، می‌توان به خط‌های دنباله‌دار روی پلک نام برد. تکنیک بن مژه دنباله‌دار نیز این امکان را برای شما فراهم نموده تا کمی حالت چشمان خود را تغییر دهید.

شما می‌توانید به کمک این تکنیک، دنباله بسیار ظریفی به انتهای چشمانتان اضافه کنید. در این حالت کشیدگی چشمان شما بیشتر خواهد شد. به دلیل ظرافت و طبیعی بودن این تکنیک نسبت به روش‌های دیگر، بسیاری از افراد به دنبال اجرایی نمودن آن هستند.

بن مژه مینیاتوری

بن مژه مینیاتوری خط بسیار ظریف و باریکی است که در بن مژه کشیده می شود. مدل دنباله این نوع بن مژه می تواند متفاوت باشد که با توجه به سلیقه و نظر مشتری تعیین می شود.

بن مژه طبیعی

برای داشتن بن مژه طبیعی، تاتوکار رنگدانه ها را دقیقا در امتداد خط بن مژه به پوست تزریق می کند. در این نوع تاتو حالت چشم تغییر نمی کند، دنباله بلندی برای بن مژه کشیده نمی شود و همه چیز مطابق حالت طبیعی چشم انجام می شود. این نوع بن مژه ظریف باعث زیبایی و جذابیت بیشتری و حالت طبیعی خود را نیز حفظ کند.

بن مژه بهتره یا خط چشم؟

ممکن است شما هم دوست داشته باشید از آرایش دائم برای تغییر و زیباتر شدن چشم هایتان استفاده کنید. اما سوالی که بسیاری از خانم ها از خود می پرسند این است که بن مژه بهتره یا خط چشم. در پاسخ به این سوال باید بگوییم همه چیز به خواست و سلیقه شما بستگی دارد. اگر نمی خواهید آرایش دائمتان مشخص باشد و به دنبال یک تغییر نامحسوس در چشم های خود هستید، قطعا تاتو بن مژه انتخاب مناسب تری خواهد بود.

ماندگاری بن مژه چقدر است؟

ماندگاری بن مژه تفاوتی با سایر تاتوهای صورت ندارد. مدت زمان ماندگاری آن به شرایط آب و هوایی، نوع پوست، نوع جوهر و مراقبت و نگهداری شما بستگی دارد. اما به طور کلی می توان گفت این نوع تاتو ۶ ماه تایک سال برای شما خواهد ماند. البته در صورت کمرنگ یا کدر شدن می توانید آن را ترمیم کنید تا همیشه مانند روز اول زیبا و جذاب باشد.

آکادمی غزاله بصارتی برگزار کننده دوره های آموزشی تخصصی آرایش دائم و خدمات زیبایی در رشت.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره های آموزشی آرایش دائم کلیک کنید.

از صفحه اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *