غزاله بصارتی

آکادمی آرایش دائم غزاله بصارتی

غزاله بصارتی آرتیست رسمی آکادمی بزرگ فی اروپا در لاین های آرایش دائم بولدبروز (میکروبلیدینگ ابرو)، فی کانتور (خط چشم، بن مژه و لب) و تکنیک فی اسکالپ جهت پر پشت نشان دادن موی سر خدمات ارائه می نماید. دوره برای ورود به بازارکار با مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود.

درمان عفونت تاتو

درمان عفونت تاتو

درمان عفونت تاتو

درمان عفونت تاتو بسیار راحت است. فقط کافیست چند نکته رو درنظر بکیرید. تاتو روشی است که از آن برای اهداف مختلفی استفاده می شود به گونه ای که برخی تاتو را بر روی اعضای بدن خود انجام می دهند و با این روش اشکالی را بر روی پوست خود طراحی می کنند و برخی دیگر نیز از آن به منظور آرایش دائم چهره بهره می برند.

امروزه استفاده از تاتو برای بخش های مختلف صورت مانند: ابرو، لب، خط چشم، کف سر و … به وفور استفاده می شود. اما باید به این موضوع نیز توجه کنید که تاتو یک روش کم تهاجمی محسوب می شود که برای انجام دادن آن باید سوزن نانو وارد لایه میانی پوست شود. بنابراین ممکن است که خطراتی نیز در آن برای انسان وجود داشته باشد.

یکی از مهم ترین عوارض و یا خطرات ناشی از آن عفونت تاتو است که مساله بسیار شایع ای است قبل و بعد از تاتو خط لب چه اقداماتی انجام دهیم؟ تا دچار عفونت نشود؟

درمان عفونت تاتو

پ

شایع ترین علل بروز عفونت تاتو:

عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند باعث بروز عفونت بعد از تاتو شوند و برای شخص دردسر ایجاد کنند. این دلایل عبارتند از:

آلودگی سوزن

  • استعمال سیگار، دخانیات و مشروبات الکلی بعد از تاتو و قبل از آن
  • رعایت نکردن مراقبت های بعد از تاتو
  • تماس با آب بعد از تاتو پیش از سه روز دوره نقاهت
  • مصرف مواد
  • آلودگی سوزن
  • تماس محل تاتو با مواد شوینده
  • و….

عفونت تاتو و روش‌های درمان خانگی آن:

زمانی که محل انجام تاتو دچار عفونت شود، معمولا با علائمی همچون: خونریزی بسیار اندک، درد، خارج شدن مایع زرد و یا سفید رنگ از محل تاتو، ملتهب ماندن محل تاتو و … همراه است که اگر با این علائم مواجه شدید، باید دریابید که محل تاتو دچار عفونت شده است.

در این خصوص میتوانید از روش های زیر برای درمان خانگی آن استفاده کنید تا بهبودی خود را به دست آورید:

درمان عفونت تاتو

استفاده از پماد موضعی از خانواده آنتی سپیتک ها:

بهترین و مناسب ترین راهکار برای درمان خانگی عفونت تاتو، استفاده از پماد های موضعی است که در گروه پماد های آنتی سپتیک قرار دارند. این نوع پماد ها می توانند به سرعت باعث بهبودی عفونت زخم تاتو شوند و به بهبودی شما کمک کنند.

پماد را میتوانید از داروخانه بدون نیاز به نسخه تهیه کنید. روش مصرف آن را نیز از فروشنده در داروخانه بپرسید. پماد های انتی سپتیک تاثیر بسیار چشم گیری در این زمینه خواهند داشت.

سعی کنید که محل تاتو را از گرد و خاک و کثیفی دور نگه دارید:

تاتوی انجام شده در هر بخش از بدن چنانچه دچار عفونت شده باشد و یا نه، باید از گرد و غبار و آلودگی دور باشد. اگر این مساله را برای تاتویی که هیچ مشکلی در آن نیست رعایت کنید از بروز این مشکل در امان می مانید. اما اگر عفونت کرده باشید نیز باید حتما زخم را از آلودگی حفظ کنید تا عفونت ایجاد شده تشدید نشود.

استفاده از وازلین:

یکی دیگر از روش های درمان خانگی عفونت تاتو استفاده از وازلین است که التهابات پوستی را کاهش می دهد. به این منظور میتوانید یک لایه نازک از وازلین را بر روی محل تاتو بزنید و سپس روی آن را با یک باند تمیز بپوشانید.

استفاده از آلوئه ورا:

آلوئه ورا یک گیاه موثر بر روی انواع مشکلات پوستی است که در خصوص عفونت تاتو نیز میتوانید از آن استفاده کنید. به این منظور باید آلوئه ورا را بر روی محل عفونت قرار داده تا سوزش آن تسکین داده شود. در نتیجه زخم با سرعت بیشتری بهبود پیدا کند.

کلام پایانی:

عفونت تاتو و روش‌های درمان خانگی آن به شما کمک می کند که بتوانید از عهده درمان آن بر آیید . اما با این وجود فراموش نکنید که در صورت شدید و حادتر شدن عفونت باید حتما به پزشک مراجعه کنید. به جای استفاده از روش های خانگی از پزشک کمک بخواهید زیرا عفونت می تواند به یک بیماری خطرناک و جدی تبدیل شود که حتی خطر مرگ به همراه داشته باشد.

آکادمی غزاله بصارتی برگزار کننده دوره های آموزشی تخصصی آرایش دائم و خدمات زیبایی در رشت.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره های آموزشی آرایش دائم کلیک کنید.

از صفحه اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *