غزاله بصارتی

آکادمی آرایش دائم غزاله بصارتی

غزاله بصارتی آرتیست رسمی آکادمی بزرگ فی اروپا در لاین های آرایش دائم بولدبروز (میکروبلیدینگ ابرو)، فی کانتور (خط چشم، بن مژه و لب) و تکنیک فی اسکالپ جهت پر پشت نشان دادن موی سر خدمات ارائه می نماید. دوره برای ورود به بازارکار با مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود.

راهکارهای پاک کردن تاتو ابرو

راهکارهای پاک کردن تاتو ابرو

راهکارهای پاک کردن تاتو ابرو

راهکارهای پاک کردن تاتو ابرو چیست؟ پاک کردن تاتو ابرو در منزل دغدغه بسیاری از خانم هایی است که ابروهای خود را تتو کرده اند. آرایش دائم ابرو یک هنر است که در گذشته با تکنیک تاتو بدن انجام می شد. اما امروزه تکنیک های حرفه ای تری برای این کار وجود دارد، مانند میکروبلیدینگ ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو، و فیبروز ابرو. این روش‌ها می‌توانند کم پشتی و نازکی و قرینه نبودن ابروهای شما را اصلاح کنند. اما متاسفانه همیشه این اتفاق نمی افتد. یعنی گاهی ممکن است از تاتو ابرو خود راضی نباشید و بخواهید آن را پاک کنید. به عنوان مثال ممکن است رنگ تاتو دلخواه شما نباشد، فرم آن برای صورت شما مناسب نباشد، یا حتی ممکن است دو ابرو قرینه نباشند.

گاهی نیز هیچ مشکلی در تاتوی ابروی شما وجود ندارد. فقط سال هاست که از انجام آن گذشته و فرم ابروی شما دیگر روی مد نیست. همه این ها دلایلی است که ممکن است شما را مجبور به پاک کردن تاتو ابرو هایتان بکند. روش های خانگی پاک کردن فیبروز ابرو در خانه مانند: پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو با الکل، پاک کردن تاتو ابرو با سرکه دو تا از محبوب ترین روش ها هستند. یکی از روش های مطمئن و موثر برای این کار، لیزر است. برای پاک کردن کامل تاتوهای خود با این روش به حدود ۴ تا ۵ جلسه نیاز دارید که ممکن است هزینه زیادی را روی دست شما بگذارد. اگر به این روش علاقه ندارید، می توانید از روش های خانگی برای پاک کردن آرایش دائم ابروهای خود استفاده کنید.

دلیل پشیمان شدن افراد از تاتو ابرو

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است شما را وادار به پاک کردن تاتوی ابروهای خود بکند. این دلایل عبارتند از:

 • دوست نداشتن رنگ ابرو
 • دوست نداشتن حالت ابرو
 • مطابق نبودن فرم ابرو با صورت شما
 • حساسیت به جوهر تاتو
 • مطابق نبودن فرم ابرو با مد روز

بنابراین بهتر است که قبل از تاتو، درباره مزایا و معایب میکروبلیدینگ و سایر روش های تاتوی ابرو اطلاعات کافی را کسب کنید و با آگاهی کامل و نزد افراد متخصص این کار را انجام دهید.

آیا لیزر تنها راه پاک کردن تاتوی ابرو است؟

موثرترین راه برای پاک کردن تاتو لیزر است. عملکرد پاک کردن خالکوبی با لیزر به گونه ای است که به مرور تاتو را به طور کامل حذف می کند . هر جلسه با هدف از بین بردن رنگدانه های باقی مانده در پوست انجام می شود. این روش درمانی فقط برای ابرو نیست و برای سایر قسمت های بدن نیز کاربرد دارد. اما لیزر تنها راه پاک کردن تاتو نیست. روش های خانگی دیگری هم وجود دارد که ممکن است موثر بوده و با مزایا و عوارضی همراه باشد. در ادامه برخی از روش های خانگی پاک کردن تاتو ابرو را به شما معرفی می کنیم.

راهکارهای پاک کردن تاتو ابرو

روش های خانگی پاک کردن تاتو ابرو

۱. سالت ابریژن یا استفاده از نمک

سالت ابریژن یک درمان دردناک و تهاجمی خانگی است. این روش شامل لایه برداری فیزیکی اپیدرم (لایه قابل مشاهده و اول پوست) با مالیدن نمک روی ناحیه خالکوبی است. این روش قدیمی و نامطلوب برای پاک کردن خالکوبی بسیار خطرناک است و می تواند شما را با درد و زخم شدید مواجه کند. اما استفاده از نمک همچنان یکی از محبوب ترین روش ها برای از بین خالکوبی ابروها است که از دو طریق انجام می شود:

 • استفاده از نمک به صورت موضعی روی اپیدرم و برداشتن آن با لایه برداری ملایم.
 • استفاده از نمک برای اتصال به رنگدانه های جوهر دائمی و خارج کردن آن ها از پوست

جهت انجام این روش برای لایه برداری پوست،‌ یک بار در روز به مدت ۱۰ روز، نمک دریایی ارگانیک خرد شده را با آب گرم مخلوط کنید. ۲ پد پنبه ای تمیز را به این محلول آغشته کنید. آن را به آرامی و با حرکات آرام و ملایم روی ابروهای خود بکشید. بگذارید پد پنبه ای چند دقیقه روی پوست بماند. سپس آن را بردارید و با آب تمیز بشویید و با دستمال تمیز خشک خشک کنید. دقت کنید که تمام این مراحل را با ملایمت انجام دهید تا پوستتان دچار خونریزی نشود. اگر پوست شما بیش از حد تحریک شد، این کار را تکرار نکنید.

عوارض پاک کردن تاتو ابرو با نمک دریا

البته که این روش بدون عوارض نیست و برخی از مهم ترین عوارض آن عبارتند از:

 • از آنجایی که سطح محافظ پوست تخریب می شود، خطر عفونت زیاد است.
 • اسکراب می تواند منجر به زخم و زبری پوست شود.

استفاده از نمک می تواند منجر به کم رنگ شدن پوست شود.

احتمال بروز این عوارض در خانه و بدون آموزش بالاست.

مزایای پاک کردن تاتو ابرو با نمک

با وجود عوارض و خطرات این روش،‌ استفاده از نمک برای بردن خالکوبی ابروی شما همچنان نسبت به سایر روش ها برتری دارد. اولاً نسبت به سایر روش‌ها، سایندگی کمتری دارد، به این معنی که برای افرادی که پوست حساسی دارند روش بهتری است. همچنین درد کمتری دارد و احتمال سالم ماندن پوست نیز در آن بیشتر است. سوم اینکه متخصصان توصیه می کنند افرادی که پوست های تیره تری دارند از این روش استفاده کنند، زیرا خطر کم رنگ شدن پوست را کاهش می دهد.

نکات مراقبتی در طی پاک کردن خالکوبی ابرو

استفاده از نمک برای حذف آرایش دائمی چند جلسه طول می کشد. در بین جلسات و در طول دوره بهبودی، نکات زیر را برای مراقبت و نگهداری از پوست و ابروهای طبیعی خود رعایت کنید:

 • از آب و صابون غیر الکلی برای تمیز کردن ابروها و خشک کردن آن استفاده کنید.
 • استفاده از پماد تسکین دهنده بر روی پوست ابروهای خود فراموش نکنید.
 • ابروهایتان را با با کندن، مالش دادن، ساییدن یا پاک کردن تحریک نکنید.
 • از آرایش ابروها خودداری کنید.

۲. کرم پاک کننده تاتو

کرم های پاک کننده تاتو نیز یکی دیگر روش های خانگی پاک کردن تاتو ابرو محسوب می شوند. اما هیچ مدرکی دال بر اثربخشی آن ها وجود ندارد. در بهترین حالت، این کرم ها می توانند تاتو را محو یا کمرنگ کند. اما باز هم تاتوی شما قابل مشاهده خواهد بود. از آنجایی که ابروها بخش حساس و ظریفی از صورت هستند، این کرم ها به دلیل محتوای شیمیایی خشنی که دارند می‌توانند باعث تحریک پوست شوند. کرم های پاک کننده دارای خواص سفید کنندگی هستند که ممکن است باعث بروز مشکلاتی در رنگ پوست شما شوند.

به طور کلی کرم های پاک کننده تاتو یا حاوی اسید گلیکولیک هستند یا از سایر عوامل لایه بردار مانند اسید تری کلرواستیک (TCA) ساخته می شوند. کرم های پاک کننده خالکوبی لایه هایی بالایی پوست را از بین می برند و از این طریق رنگدانه های تاتو را پاک می کنند. اما مشکل این است که TCA در غلظت های بالا می تواند به سطح بالایی درم نفوذ کند. به همین دلیل استفاده از این روش در خانه و بدون نظارت یک فرد مجرب خطرناک است.

آیا کرم های پاک کننده تاتو واقعا موثر هستند؟

ممکن است این پاسخ شما را ناامید کند، اما استفاده از کرم های پاک کننده تاتو در خانه روش موثر و بی خطری نیست. با اینکه سازندگان این کرم ها ادعا می کنند می توانند رنگ تاتو را به طور کامل از روی پوست پاک کنند، اما واقعیت این است که جوهر تاتو کامل پاک نشده و فقط کمرنگ می‌شود. همچنین، از آنجایی که تقریباً غیرممکن است کرم را دقیقاً در محل تاتو بمالید، مطمئناً در معرض خطر روشن شدن پوست اطراف آن قرار می گیرید. اگر پوستتان تیره باشد، این اتفاق می تواند ظاهر پوست شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

مشکل دیگری که در رابطه با این کرم ها وجود دارد این است که این کرم‌ها فقط به لایه بالایی پوست به نام اپیدرم نفوذ می‌کنند، اما جوهر خالکوبی به لایه عمیق‌تر پوست به نام درم تزریق می‌شود. به همین دلیل، کرم‌های پاک‌کننده تاتو که فقط به اپیدرم می‌رسند، اثری بر روی جوهر خالکوبی نخواهند داشت. علاوه بر این، باگر مقداری جوهر خالکوبی در اپیدرم شما وجود داشته باشد، پاک شدن آن توسط کرم می تواند باعث نامرتب و ناهماهنگ شدن ظاهر ابروهای شما شود.

فراتر از ناکارآمدی عمومی کرم های پاک کننده تاتو، از آنجایی که این کرم‌ها لایه برداری عمیقی روی پوست انجام می دهند، می‌توانند برای پوست مضر باشند. به این ترتیب ممکن است واکنش‌های آلرژیک، لایه‌برداری پوست، سوختگی‌های اسیدی و حتی جای زخم برای پوست شما رخ دهد. این ها واکنش های جدی پوستی هستند که منجر به آسیب دائمی پوست یا بافت می شوند.

۳. پاک کردن تاتو ابرو با سرکه

پاک کردن تاتو ابرو با سرکه روشی است که بسیاری از افراد آن را انجام می دهند. اما اثربخشی آن اثبات نشده است و در بهترین حالت ممکن است فقط کمی جوهر تاتو را کمرنگ کند. اما یک پنبه توپی را به مقداری سرکه سیب یا مخلوطی از جوش شیرین و آب آغشته کنید. پنبه را روی موضع به سمت راست و چپ بکشید تا سرکه کاملا وارد پوست شود. اگر پوست حساسی دارید، قبل از شروع این کار تست پچ را انجام دهید.

پاک کردن تاتو ابرو در منزل دغدغه بسیاری از خانم هایی است که ابروهای خود را تتو کرده اند. آرایش دائم ابرو یک هنر است که در گذشته با تکنیک تاتو بدن انجام می شده. اما امروزه تکنیک های حرفه ای تری برای این کار وجود دارد، مانند میکروبلیدینگ ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو، و فیبروز ابرو. این روش‌ها می‌توانند کم پشتی و نازکی و قرینه نبودن ابروهای شما را اصلاح کنند. اما متاسفانه همیشه این اتفاق نمی افتد. یعنی گاهی ممکن است از تاتو ابرو خود راضی نباشید و بخواهید آن را پاک کنید.

روش های خانگی پاک کردن فیبروز ابرو در خانه مانند: پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو با الکل، پاک کردن تاتو ابرو با سرکه دو تا از محبوب ترین روش ها هستند. در این مقاله ۱۰ روش کاربردی پاک کردن تاتو ابرو در منزل را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

یکی از روش های مطمئن و موثر برای این کار، لیزر است. برای پاک کردن کامل تاتوهای خود با این روش به حدود ۴ تا ۵ جلسه نیاز دارید که ممکن است هزینه زیادی را روی دست شما بگذارد. اگر به این روش علاقه ندارید، می توانید از روش های خانگی برای پاک کردن آرایش دائم ابروهای خود استفاده کنید. برای آشنایی کامل با روش های تاتو ابرو و پاک کردن آن می توانید در دوره آموزش میکروبلیدینگ شرکت کنید.

راهکارهای پاک کردن تاتو

دلیل پشیمان شدن افراد از تاتو ابرو

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است شما را وادار به پاک کردن تاتوی ابروهای خود بکند. این دلایل عبارتند از:

 • دوست نداشتن رنگ ابرو
 • دوست نداشتن حالت ابرو
 • مطابق نبودن فرم ابرو با صورت شما
 • حساسیت به جوهر تاتو
 • مطابق نبودن فرم ابرو با مد روز

بنابراین بهتر است که قبل از تاتو، درباره مزایا و معایب میکروبلیدینگ و سایر روش های تاتوی ابرو اطلاعات کافی را کسب کنید و با آگاهی کامل و نزد افراد متخصص این کار را انجام دهید.

آیا لیزر تنها راه پاک کردن تاتوی ابرو است؟

موثرترین راه برای پاک کردن تاتو لیزر است. عملکرد پاک کردن خالکوبی با لیزر به گونه ای است که به مرور تاتو را به طور کامل حذف می کند و هر جلسه با هدف از بین بردن رنگدانه های باقی مانده در پوست انجام می شود. این روش درمانی فقط برای ابرو نیست و برای سایر قسمت های بدن نیز کاربرد دارد. اما لیزر تنها راه پاک کردن تاتو نیست. روش های خانگی دیگری هم وجود دارد که ممکن است موثر بوده و با مزایا و عوارضی همراه باشد. در ادامه برخی از روش های خانگی پاک کردن تاتو ابرو را به شما معرفی می کنیم.

 

روش های خانگی پاک کردن تاتو ابرو

۱. سالت ابریژن یا استفاده از نمک

سالت ابریژن یک درمان دردناک و تهاجمی خانگی است. این روش شامل لایه برداری فیزیکی اپیدرم (لایه قابل مشاهده و اول پوست) با مالیدن نمک روی ناحیه خالکوبی شده است. این روش قدیمی و نامطلوب برای پاک کردن خالکوبی بسیار خطرناک است و می تواند شما را با درد و زخم شدید مواجه کند. اما استفاده از نمک همچنان یکی از محبوب ترین روش ها برای از بین خالکوبی ابروها است که از دو طریق انجام می شود:

 • استفاده از نمک به صورت موضعی روی اپیدرم و برداشتن آن با لایه برداری ملایم.
 • استفاده از نمک برای اتصال به رنگدانه های جوهر دائمی و خارج کردن آن ها از پوست

جهت انجام این روش برای لایه برداری پوست،‌ یک بار در روز به مدت ۱۰ روز، نمک دریایی ارگانیک خرد شده را با آب گرم مخلوط کنید. ۲ پد پنبه ای تمیز را به این محلول آغشته کنید. آن را به آرامی و با حرکات آرام و ملایم روی ابروهای خود بکشید. بگذارید پد پنبه ای چند دقیقه روی پوست بماند. سپس آن را بردارید و با آب تمیز بشویید و با دستمال تمیز خشک خشک کنید. دقت کنید که تمام این مراحل را با ملایمت انجام دهید تا پوستتان دچار خونریزی نشود. اگر پوست شما بیش از حد تحریک شد، این کار را تکرار نکنید.

 

عوارض پاک کردن تاتو ابرو با نمک دریا

البته که این روش بدون عوارض نیست و برخی از مهم ترین عوارض آن عبارتند از:

 • از آنجایی که سطح محافظ پوست تخریب می شود، خطر عفونت زیاد است.
 • اسکراب می تواند منجر به زخم و زبری پوست شود.
 • استفاده از نمک می تواند منجر به کم رنگ شدن پوست شود.

مزایای پاک کردن تاتو ابرو با نمک

با وجود عوارض و خطرات این روش،‌ استفاده از نمک برای بردن خالکوبی ابروی شما همچنان نسبت به سایر روش ها برتری دارد. اولاً نسبت به سایر روش‌ها، سایندگی کمتری دارد، به این معنی که برای افرادی که پوست حساسی دارند روش بهتری است. همچنین درد کمتری دارد و احتمال سالم ماندن پوست نیز در آن بیشتر است. سوم اینکه متخصصان توصیه می کنند افرادی که پوست های تیره تری دارند از این روش استفاده کنند، زیرا خطر کم رنگ شدن پوست را کاهش می دهد.

نکات مراقبتی در طی پاک کردن خالکوبی ابرو

استفاده از نمک برای حذف آرایش دائمی چند جلسه طول می کشد. در بین جلسات و در طول دوره بهبودی، نکات زیر را برای مراقبت و نگهداری از پوست و ابروهای طبیعی خود رعایت کنید:

 • از آب و صابون غیر الکلی برای تمیز کردن ابروها و خشک کردن آن استفاده کنید.
 • استفاده از پماد تسکین دهنده بر روی پوست ابروهای خود فراموش نکنید.
 • ابروهایتان را با با کندن، مالش دادن، ساییدن یا پاک کردن تحریک نکنید.
 • از آرایش ابروها خودداری کنید.

۲. کرم پاک کننده تاتو

کرم های پاک کننده تاتو نیز یکی دیگر روش های خانگی پاک کردن تاتو ابرو محسوب می شوند. اما هیچ مدرکی دال بر اثربخشی آن ها وجود ندارد. در بهترین حالت، این کرم ها می توانند تاتو را محو یا کمرنگ کند. اما باز هم تاتوی شما قابل مشاهده خواهد بود. از آنجایی که ابروها بخش حساس و ظریفی از صورت هستند، این کرم ها به دلیل محتوای شیمیایی خشنی که دارند می‌توانند باعث تحریک پوست شوند. کرم های پاک کننده دارای خواص سفید کنندگی هستند که ممکن است باعث بروز مشکلاتی در رنگ پوست شما شوند.

به طور کلی کرم های پاک کننده تاتو یا حاوی اسید گلیکولیک هستند یا از سایر عوامل لایه بردار مانند اسید تری کلرواستیک (TCA) ساخته می شوند. کرم های پاک کننده خالکوبی لایه هایی بالایی پوست را از بین می برند و از این طریق رنگدانه های تاتو را پاک می کنند. اما مشکل این است که TCA در غلظت های بالا می تواند به سطح بالایی درم نفوذ کند. به همین دلیل استفاده از این روش در خانه و بدون نظارت یک فرد مجرب خطرناک است.

 

آیا کرم های پاک کننده تاتو واقعا موثر هستند؟

ممکن است این پاسخ شما را ناامید کند، اما استفاده از کرم های پاک کننده تاتو در خانه روش موثر و بی خطری نیست. با اینکه سازندگان این کرم ها ادعا می کنند می توانند رنگ تاتو را به طور کامل از روی پوست پاک کنند، اما واقعیت این است که جوهر تاتو کامل پاک نشده و فقط کمرنگ می‌شود. همچنین، از آنجایی که تقریباً غیرممکن است کرم را دقیقاً در محل تاتو بمالید، مطمئناً در معرض خطر روشن شدن پوست اطراف آن قرار می گیرید. اگر پوستتان تیره باشد، این اتفاق می تواند ظاهر پوست شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

مشکل دیگری که در رابطه با این کرم ها وجود دارد این است که این کرم‌ها فقط به لایه بالایی پوست به نام اپیدرم نفوذ می‌کنند، اما جوهر خالکوبی به لایه عمیق‌تر پوست به نام درم تزریق می‌شود. به همین دلیل، کرم‌های پاک‌کننده تاتو که فقط به اپیدرم می‌رسند، اثری بر روی جوهر خالکوبی نخواهند داشت. علاوه بر این، باگر مقداری جوهر خالکوبی در اپیدرم شما وجود داشته باشد، پاک شدن آن توسط کرم می تواند باعث نامرتب و ناهماهنگ شدن ظاهر ابروهای شما شود.

فراتر از ناکارآمدی عمومی کرم های پاک کننده تاتو، از آنجایی که این کرم‌ها لایه برداری عمیقی روی پوست انجام می دهند، می‌توانند برای پوست مضر باشند. به این ترتیب ممکن است واکنش‌های آلرژیک، لایه‌برداری پوست، سوختگی‌های اسیدی و حتی جای زخم برای پوست شما رخ دهد. این ها واکنش های جدی پوستی هستند که منجر به آسیب دائمی پوست یا بافت می شوند.

 

۳. پاک کردن تاتو ابرو با سرکه

پاک کردن تاتو ابرو با سرکه روشی است که بسیاری از افراد آن را انجام می دهند. اما اثربخشی آن اثبات نشده است و در بهترین حالت ممکن است فقط کمی جوهر تاتو را کمرنگ کند. اما یک پنبه توپی را به مقداری سرکه سیب یا مخلوطی از جوش شیرین و آب آغشته کنید. پنبه را روی موضع به سمت راست و چپ بکشید تا سرکه کاملا وارد پوست شود. اگر پوست حساسی دارید، قبل از شروع این کار تست پچ را انجام دهید.

همچنین در طی روند درمان باید از آرایش کردن در ناحیه ابرو بپرهیزید و از سایر درمان‌های زیبایی نیز برای حدود چهار تا شش هفته اجتناب کنید. بعد از استفاده از سرکه، ابتدا ابروهای شما خیلی تیره به نظر می رسند. اما رنگ در عرض دو هفته به شدت محو خواهد شد.

۴. آب گرم

اگر به تازگی ابروهای خود را تاتو کرده اید و در برخی قسمت ها رنگدانه هایی وجود دارد که می خواهید آن ها را از بین ببرید، می توانید از آب گرم استفاده کنید. آب گرم می تواند به پوست شما نفوذ کند و جوهر خالکوبی را که در لایه بالایی پوست قرار گرفته بیرون بکشد. برای این کار،‌ به مدت ۵ روز پس از انجام تاتو، ۲ بار در روز دوش آب گرم بگیرید. گرما و بخار باعث باز شدن زخم‌های شما می‌شود و اساساً رنگدانه‌های خالکوبی ناخواسته ابروی شما را از بین می‌برد. شما می توانید با ماساژ بسیار ملایم با حرکات دایره‌ای روی نواحی ابرو به این روند کمک کنید. پس از این کار حتما ناحیه را با دستمال خشک و تمیز به آرامی خشک کنید.

۵. استفاده از آبلیمو

آب لیمو یکی از موثرترین روش‌های پاک کردن تاتو در خانه است. لیمو یک سفید کننده طبیعی است. ترکیب لیمو با شوینده طبیعی شما می تواند جوهر خالکوبی را پاک کرده و از بین ببرد. لیمو همچنین برای افرادی که خالکوبی های کوچک با رنگ های روشن دارند نسبتاً بی خطر است. بنابراین از این ماده می توانید به سادگی برای پاک کردن جوهر میکروبلیدینگ که کمرنگ شده است استفاده کنید.

برای استفاده از آبلیمو بهتر است آن را با نمک ترکیب کنید. نمک سرشار از سدیم و کلر است و آب لیمو نیز خاصیت سفید کنندگی دارد. نمک به عمق پوست نفوذ می کند و به محو شدن جوهر کمک می کند و ویتامین C موجود در آب لیمو پوست را بازسازی می کند. بنابراین، این یک راه عالی برای پاک کردن آرایش دائم با آب لیمو است.

۶. هیدروژن پراکسید

برای از بین بردن تاتو با این روش، ابتدا پوست ناحیه مورد نظر را لایه برداری کنید تا سلول های مرده آن را از بین ببرید. سپس با یک تکه پنبه، پراکسید هیدروژن را روی ناحیه بمالید و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. شما باید چندین هفته این درمان را به طور مرتب تکرار کنید تا جوهر خالکوبی شما از بین رفته و تاتوی ابروی شما محو شود.

۷. محو کردن تاتو ابرو با عسل

عسل یک راه طبیعی و موثر برای پاک کردن خالکوبی در خانه است، به خصوص برای خالکوبی های رنگ روشن و کوچک. برای این کار عسل را به آرامی روی پوست خود بمالید و بعد از نیم ساعت آن را با آب گرم بشویید. دقت کنید که این روش برای از بین بردن کامل تتوهای پررنگ توصیه نمی شود. بلکه تنها راهی برای کمرنگ کردن تاتو است.

۲ قاشق غذاخوری ماست، آب آلوئه ورا، نمک و عسل را ب هم مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. سپس آن را به آرامی روی ناحیه خالکوبی خود بمالید. بگذارید نیم ساعت بماند و سپس با آب گرم بشویید. انجام این کار به طور مرتب می تواند تاتوی ابروی شما را به طور موثری کمرنگ کند.

۸. آلوئه ورا

آلوئه ورا تقریباً برای هر مشکل پوستی خوب و مؤثر است. شاید باور نکنید. اما این گیاه همه کاره می تواند رنگدانه های تاتو شما را نیز از بین ببرد. برای استفاده از آلوئه ورا به منظور پاک کردن تاتو ابرو، ژل آن را به طور منظم در ناحیه مورد نظر بمالید. انجام این کار به طور مکرر باعث می شود به مرور جوهر خالکوبی شما کمرنگ شده و محو شود.

۹. پاک کردن تاتو ابرو با سیر

سیر یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است و خواص فوق العاده ای برای سلامتی ما دارد. اما استفاده از آن برای ریمو تاتو بی فایده است. زیرا این ماده فقط می تواند لایه خارجی پوست را تحت تاثیر قرار دهد و روی رنگدانه های تاتو که در لایه دوم پوست تزریق شده اند هیچ تاثیری ندارد. سیر می تواند مقداری سطح پوست را لایه برداری کند و به همین دلیل باعث می شود تاتوی شما موقتا کمرنگ دیده شود. نه تنها این ماده تاثیری روی رنگدانه های تتو نمی گذارد بلکه می تواند باعث بروژ سوزش، التهاب و لکه های تیره در پوست شود.

۱۰ پاک کردن تاتو ابرو با الکل

الکل تاثیری روی تاتوهای دائمی شما ندارد. این ماده نمی تواند رنگ تاتو را از پوست شما پاک کند. زیرا سوزن های تتو رنگدانه ها را در لایه میانی پوست تزریق می کنند. و از آنجایی که الکل تاثیر کاملا سطحی دارد و به درون پوست نفوذ نمی کند، نمی تواند رنگدانه ها را در عمق پوست از بین ببرد. اما شما می توانید از الکل مالشی یا همان ایزوپروپیل الکل برای پاک کردن تاتوی موقت خود استفاده کنید. دقت کنید که تا زمانی که تاتوی شما بهبود نیافته از الکل بر روی زخم های خود استفاده نکنید.

آیا پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو در خانه ممکن است؟

میکروبلیدینگ یک روش آرایش نیمه دائم است. زیرا جوهر در لایه اپیدرم تزریق می شود. لایه‌های اپیدرمی پوست شما نیز به‌طور طبیعی با گذشت زمان از بین می‌روند و هر بار مقادیر بسیار کمی از رنگدانه میکروبلیدینگ رسوب‌شده را نیز با خود پاک می کنند. اگر ابروهای خود را به حال خود رها کنید، به طور طبیعی طی ۶ تا ۸ ماه تاتوی ابروی شما محو می شود. اما اگر نمی توانید این مدت زمان را صبر کنید، می توانید از یکی از روش هایی که در بالا ذکر کردیم برای پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو هایتان استفاده کنید.

آیا پاک کردن تاتو ابرو با دکلره امکان پذیر است؟

تا حدودی بله. کرم های سفید کننده برای کاهش میزان ملانین در پوست طراحی شده اند و در نتیجه رنگ پوست را روشن تر می کنند و می توانند برای پاک کردن تاتو ابرو با دکلره استفاده شود. همچنین، از آنجایی که خالکوبی منجر به ایجاد اسکارهایی نیز می شود که پررنگ شدن خالکوبی را افزایش می دهد، استفاده از کرم سفید کننده پوست روی آن ها می تواند منجر به محو شدن آن شود.

عوارض پاک کردن تاتوی ابرو

همانطور که در این مقاله اشاره شد، پاک کردن تاتوی ابرو با دو روش لیزر و ریموور انجام می شود که هرکدام از این روش ها معایب و مزایای خود را دارند. در ادامه عوارض پاک کردن تاتو ابرو را بررسی می کنیم:

عوارض پاک کردن تاتو با لیزر:

۱. برفکی شدن پوست

ممکن است پوست شما در حین پاک کردن تاتو با لیزر حالت برفکی پیدا کند. این اتفاق به دلیل آزاد شدن کربن دی اکسید از سطح پوست بر اثر نفوذ لیزر می افتد که معمولا بعد از بیست دقیقه از بین می‌رود.

۲. تاول

جوهر تاتو در زیر پوست شما در اثر نور قوی لیزر داغ می شود و این اتفاق معمولا به پارگی رگ های ظریف اطراف آن ناحیه منجر می شود. در نتیجه ممکن است تاول هایی روی پوست شما ایجاد شوند که حاوی آب و جوهر هستند. این تاول ها ظاهر خوبی ندارند. اما نگران نباشید زیرا طی یک یا دو هفته خود به خود از بین می روند.

۳. پوسته پوسته شدن

پوسته پوسته شدن یکی دیگر از عوارض پاک کردن تاتو با لیزر است. این پوسته ها حدودا ۸ تا ۷۲ ساعت بعد از لیزر ایجاد  و باعث ریختن رنگ ابروی شما می شوند. نکته بسیار مهم در این خصوص این است که به هیچ وجه پوسته ها را نکنید. زیرا باعث زخم شدن پوست خود می شوید. ۲ هفته صبر کنید تا این پوسته ریزی روند طبیعی خود را طی کند و پوست شما به حالت اول خود برگردد.

۴. تورم

تورم و التهاب معمولا نوعی پاسخ دفاعی است که بدن در برابر عوامل خارجی از خود نشان می دهد. حرارت لیزر نیز سیستم دفاعی بدن را تحریک می کند و باعث بروز واکنش به صورت تورم در پوست می شود. این مشکل نیز موقتی است و بعد از مدت کوتاهی برطرف می شود.

۵. خارش

خارش بعد از لیزر علامت خوبی است. زیرا نشان می دهد پوست شما در حال بهبود است. این حس کاملا طبیعی است و جای هیچگونه نگرانی نیست. به هیچ وجه ناحیه لیزر شده را خارش ندهید. زیرا ممکن است باعث زخم و عفونت شود و روی نتیجه درمان تاثیر منفی بگذارد.

۶. سفید شدن ابروها

هدف لیزر از بین بردن رنگدانه هاست. اما به صورت انتخابی عمل نمی کند و هر رنگدانه ای که سر راهش قرار بگیرد از بین می برد. به همین دلیل ممکن است رنگ ابروهای شما نیز سفید و بی رنگ شوند اما این مشکل دائمی نیست و به سرعت ابروهای شما به رنگ طبیعی خود برمی گردد.

البته تمام این عوارض موقتی هستند و بعد از مدتی از بین می روند. اما اگر علائم شما ادامه دار شدند حتما با پزشک خود صحبت کنید.

عوارض پاک کردن تاتو ابرو با ریموور:

 • قرمز شدن که در بسیاری از موارد با کرم های ترمیمی از بین می رود.
 • ایجاد گودی بر روی پوست در اثر استفاده بیش ازاندازه از ریموور
 • گوشت اضافه یا کلوئید در اثر سوزن زدن های زیاد و حساس بودن پوست
 • عفونت پوستی در اثر استریل نبودن ابزار و محیط
 • پررنگ تر شدن تاتو که موقتی است و بعد از مدتی از بین می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *