غزاله بصارتی

آکادمی آرایش دائم غزاله بصارتی

غزاله بصارتی آرتیست رسمی آکادمی بزرگ فی اروپا در لاین های آرایش دائم بولدبروز (میکروبلیدینگ ابرو)، فی کانتور (خط چشم، بن مژه و لب) و تکنیک فی اسکالپ جهت پر پشت نشان دادن موی سر خدمات ارائه می نماید. دوره برای ورود به بازارکار با مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود.

رنگ تاتو

رنگ تاتو

رنگ تاتو

رنگ تاتو دارای تناژ های محدودی است. زمانی که شما قصد انجام میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو دارید، لازم است تا با توجه به نوع پوست خود چندین رنگ تاتو رو با یکدیگر مخلوط کنید. در واقع هر اندازه مهارت و تکنیک یک تاتو کار بیشتر باشد، قدرت تشخیص بیشتری برای ساخت رنگ مناسب خواهد داشت. پس از هر تاتو و هاشوری نیاز است تا حدود ۴۰ تا ۵۰ روز بعد، عملیات ترمیم ابرو انجام شود. در غیر این صورت رنگ ها ممکن است دچار ریزش شوند و تاتو به راحتی از بین رود.

 

انتخاب رنگ تاتو:

رنگ های موجود برای تتو صورت به صورت کلی محدود است، شما با ترکیب انواع مختلف می توانید، تناژ های مختلفی تولید نمایید. به صورت کلی برای تاتو و هاشور دو نوع رنگ وجود دارد:

رنگ های پایه:

این رنگ ها عموما از خانواده قهوه ای می باشند و بیشتر رنگ کلی را تشکیل می دهد.

رنگ های کمکی:

معمولا این رنگ ها ۲۵ درصد از حجم رنگ را تشکیل داده و دارای دو گروه سرد و گرم خواهند بود. در واقع رنگ های کمکی را می توان به دو بخش روشن و تیره تقسیم کرد. به صورت کلی در زمان ترکیب رنگ تاتو باید به نکات زیر دقت کنید.

در نظر داشته باشید که برای ترکیب رنگ تتو همیشه از رنگ هایی استفاده نمایید که بیشترین سازگاری و نزدیکی را به پوست شما دارد. به عبارت دیگر با توجه به رنگ پوست خود، یک رنگ پایه را که شبیه ترین به رنگ پوست شما می باشد را انتخاب نمایید و سپس از رنگ های مکمل استفاده کنید. رنگ تاتو مکمل شما تنها یک درجه می بایست نسبت به رنگ پایه شما تیره تر یا روشن تر باشد.

توجه داشته باشید که پالت رنگی شما باید کامل باشد. اگر این پالت ناقص بوده و شما را مجبور کند تا برای تهیه رنگ از ترکیب های مختلف استفاده نمایید، باعث می شود تا با گذشت زمان تتو شما کیفیت و رنگ پایه خود را از دست دهد. به طور مثال اگر مایل هستید که رنگ قهوه ای روشن تولید کنید و برای ساخت این رنگ تاتو، قهوه ای تیره را با خردلی مخلوط کردید، ممکن است که تناژ دودی زیاد شود و حذف آن کار دشواری باشد. دلیل هم این مورد است که قهوه ای تیره و خردلی تفاوت زیادی دارند.

رنگ تاتو

انواع رنگ تاتو:

رنگ های پایه آب:

رنگ تتو پایه آب دارای ماندگاری بالایی است. معمولا این نوع از رنگها دچار ریزش نمی شوند و دوام خوبی دارند.

رنگ های پایه روغن، الکل و آب:

در این نوع از رنگ ها، رنگدانه های بسیار طبیعی می باشند و این دسته از رنگ تتو دارای طرفداران زیادی است چون تا ۵۵ درصد از رنگ جذب پوست می شود و تغییر تناژ بسیار کمی دارد.

رنگ های پایه روغن:

در رنگ تتو پایه روغن، میزان غلظت رنگ بسیار بالا است و به همین دلیل پخش شوندگی آن نیز کم می باشد.

ترکیب رنگ های تتو :

یک اصل مهم برای ترکیب رنگ تتو ، شناسایی انواع رنگ پوست افراد و ترکیب رنگ بر اساس آن است. در زیر اصول ترکیب رنگ تاتو با توجه به ویژگی های پوست عنوان شده است:
• برای افرادی که دارای رنگ پوست سفید هستند می بایست از خانواده زیتونی استفاده کرد. در نظر داشته باشید که افراد سفید پوست دارای پیگمنت قرمز هستند و رنگ های تناژ سبز می توانند مکمل خوبی برای آن باشند.
• افرادی که دارای پوست سبزه می باشند، دارای پیگمنت آبی هستند. تکمیل کننده آنها یک رنگ گرم است لذا رنگ تتو تناژ قرمز می تواند گزینه خوبی محسوب شود.
• برای اشخاصی با پوست گندمی، که در آنها پیگمنت آبی و قرمز با یکدیگر وجود دارد، تناژ قرمز و سبز و ترکیب آنها با یکدیگر مناسب خواهد بود.

رنگ پوست گندمی حساسیت بیشتری می طلبد زیرا در این نوع پوست هر دو پیگمنت وجود دارد. حال برای ترکیب رنگ تتو ، اگر که تنها از دو مکمل قرمز و سبز استفاده شود، پوست به سمت زردی می رود. لذا حتما در ترکیب رنگ از مکمل زرد یا خنثی کننده استفاده نمود تا اثرات زرد شوندگی را کاهش داد.

رنگ شناسی در تاتو:

ساخت یک رنگ تتو خوب و مناسب پوست، کار دشواری است. باید در نظر داشت که عموما رنگ را می بایست چند درجه از رنگ ابرو تیره تر انتخاب کرد. زیرا پس از انواع تاتو ابرو ممکن است که رنگ تاتو شما کم رنگ شده و یا از بین برود. برای ترکیب رنگ تاتو دقت نمایید که از تناژهای مکمل پوست استفاده نمایید. به طور مثال اگر پوست شما دارای رنگ سردی است، برای ترکیب رنگ تاتو از تناژهای گرم استفاده نمایید و البته عکس این مورد نیز صادق است. برای اینکه بتوانید بهترین تشخیص را برای تهیه رنگ تاتو مناسب با پوست داشته باشید، لازم است قبل از تاتو موهای اضافی را کوتاه کرده تا پوست خود را نشان دهد.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره های آموزشی آرایش دائم کلیک کنید.

از صفحه اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

یک نظر

  • […] ابتدا شکل ابرو متناسب با فرم صورت خود را تشخیص دهید و ترکیب رنگ تاتو نیز مهم […]

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *