غزاله بصارتی

آکادمی آرایش دائم غزاله بصارتی

غزاله بصارتی آرتیست رسمی آکادمی بزرگ فی اروپا در لاین های آرایش دائم بولدبروز (میکروبلیدینگ ابرو)، فی کانتور (خط چشم، بن مژه و لب) و تکنیک فی اسکالپ جهت پر پشت نشان دادن موی سر خدمات ارائه می نماید. دوره برای ورود به بازارکار با مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود.

سوزن تاتو

سوزن تاتو

سوزن تاتو

سوزن تاتو یکی از تجهیزاتی است که انتخاب درست آن و توجه به بهداشت و پاکیزگی آن برای انجام هاشور ابرو، تاتو ابرو، میکروبلیدینگ و … بسیار مهم می باشد. در واقع یک تاتو کار حرفه ای لازم است تا با توجه به نوع پوست، ضخامت تارهای مو و انتظارات مشتری، یک سوزن مناسب را انتخاب نماید. باید در نظر داشت که سوزن تاتو یکبار مصرف است و برای هر شخص می بایست یک سوزن جداگانه استفاده نمود. با توجه با اینکه امروزه سوزن تاتو های بسیاری در بازار وجود دارد، لذا در این مقاله به بررسی انواع سوزن های تاتو و کاربردشان پرداخته می شود. با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع سوزن تتو:

۱- سوزن های گرد:

قبل از اینکه انواع مختلف سوزن تاتو معرفی شود، باید به این نکته توجه داشته باشید که هدف خود را  مشخص نمایید. سوزن های گرد معمولا برای فعالیت هایی چون سایه زدن و یا ایجاد خط های ظریف استفاده می شوند معمولا این نوع از سوزن ها خود به دو طبقه سوزن تاتو خط زن گرد و سوزن تاتو سایه زن گرد تقسیم بندی خواهند شد. سوزن های مختلف در این راستا دارای شماره های متفاوتی هستند. معمولا شماره سوزن ها و مدل آنها بر روی بخش جلویی و نوک سوزن ها درج شده است. با توجه به ضخامت پوست و نوع ابرو ها باید شماره مناسبی را انتخاب نمایید.

از سوزن های گرد معمولا برای کار های عمقی استفاده می نمایند لذا ماندگاری آنها بیشتر است. اگر در بعضی موارد نیاز به خط انداختن های عمیق است، می توان از انواع خط زن گرد استفاده کرد. معمولا اگر قصد تاتو ژاپنی داشته باشید، می بایست از این نوع از سوزن ها استفاده نمایید. یک نکته مهم در خصوص سوزن تاتو گرد این است، که عدد بر روی سوزن ها تعداد سوزن ها را نشان می دهد، به طور مثال شماره ۷ نشان دهنده این مورد است که ۷ سوزن ریز در کنار یکدیگر قرار دارند. حال اگر قصد سایه زدن ظریف و یا فضای کمی را دارید، می بایست از شماره های کمتر استفاده نمایید.

سوزن تاتو

۲- سوزن فلت:

پس از اینکه تاتو خود را انجام دادید و فرم آن قابل رویت بود، نوبت به تمیز کاری و ریزه کاری است. در این مرحله می توانید از سوزن تاتو فلت استفاده کنید. این کار در نقاط پهن با ایجاد سایه ملایم باعث طبیعی شدن فرم ابرو خواهد شد. این طبقه از سوزن ها نیز خود به دو نوع خط زن و سایه زن تقسیم بندی می شوند که دارای شماره های مختلفی است. لذا از این نوع از سوزن ها برای بخش های پهن ابرو خود استفاده کنید.

۳- سوزن مگنوم

اگر بخشی از ترکیب رنگ تاتو ابرو، ریخت و سایه آن حذف شد می توان از سوزن تاتو مگنوم استفاده کرد. این سوزن به نسبت دارای طول بلند تری می باشد و نوک آن نیز تیز تر خواهد بود. میزان مصرف جوهر در این دسته از سوزن ها به نسبت سایر روش ها بیشتر می باشد. سوزن های مذکور به لایه های سطحی پوست وارد می شوند و میزان آسیب رساندن آنها به پوست کمتر می باشد.

۴- سوزن های مخروطی

این نوع از سوزن تاتو ها در دو نوع بلند و متوسط در بازار یافت می شوند. در این نوع از سوزن ها دو ردیف سوزن در کنار یکدیگر قرار دارند که طول آنها به نسبت سایر سوزن ها بلند تر است. معمولا برای ایجاد سایه و یا  بخش هایی که دارای تاتو وسیع هستند از این مورد استفاده می شود.

در نوع متوسط دو ردیف سوزن با طول متغیر در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که می توانند تاتو را سریع تر انجام داده و تمام نقاط خالی را به یکباره پر نمایند.

۵- سوزن های منحنی شکل:

در واقع سوزن های منحنی ورژن جدید سوزن های مگنوم می باشند. همانطور که می دانید مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ در ماندگاری آن تأثیر زیادی دارد. با این حال نمی توان برخی موارد از جمله کمرنگ شدن تاتو را پیشگیری کرد. عموما از این نوع سوزن ها برای ترمیم تاتو در لبه های کناری استفاده می کنند. ظرافت سوزن های مذکور بسیار بالا است. این سوزن ها کمترین آسیب ممکن را به پوست رسانده و راحت می توانند جوهر را پخش نمایند.

قبل از اینکه شما اقدام به انجام تتو کنید لازم است تا کاربرد هر کدام از شماره ها را بدانید. در زیر می توانید بر اساس شماره ها کاربرد هر مورد را مطالعه کنید:

  • شماره ۱: دارای زاویه عمودی است و عموما برای هاشور های ظریف مورد استفاده قرار می گیرد.
  • شماره ۲: این مورد به صورت ۴۵ درجه بر روی پوست می نشیند و برای تتو خط لب و بن مژه چشم گزینه خوبی محسوب می شود.
  • شماره ۳: انواع سایه ها با این شماره، جلوه بهتری دارند.
  • شماره ۵: درد کمی ایجاد می نماید و معمولا برای پر کردن لب از آن استفاده می شود.
  • شماره ۷: عموما طراحی تاتو با این سوزن صورت می گیرد و برای رژلب نیز از ان بهره می توان گرفت.
  • شماره ۹: برای طرح های بزرگ و تاتو هایی که ابعاد زیادی دارند از این سوزن تاتو استفاده می شود.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره های آموزشی آرایش دائم کلیک کنید.

از صفحه اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *