غزاله بصارتی

آکادمی آرایش دائم غزاله بصارتی

غزاله بصارتی آرتیست رسمی آکادمی بزرگ فی اروپا در لاین های آرایش دائم بولدبروز (میکروبلیدینگ ابرو)، فی کانتور (خط چشم، بن مژه و لب) و تکنیک فی اسکالپ جهت پر پشت نشان دادن موی سر خدمات ارائه می نماید. دوره برای ورود به بازارکار با مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود.

قبل و بعد از تاتو لب چکار کنیم؟

قبل و بعد از تاتو لب چکار کنیم؟

قبل و بعد از تاتو لب چکار کنیم؟

قبل و بعد از تاتو خط لب چکار کنیم؟ مراقبت هایی که باید قبل و بعد از تاتو خط لب انجام شوند، بسیار مهم و حائز اهمیت هستند که باید انها را رعایت کنید تا نتیجه حاصل از تاتو خط لب مناسب باشد. با این وجود در آکادمی غزاله بصاتی همراه با ما باشید تا به بررسی این موارد بپردازیم.

تاتو خط لب روشی است که به آن میکروپیگمنتیشن خط لب نیز گفته می شود و در این روش رنگدانه های مخصوص میکروپیگمنتیشن از طریق سوزن نانو تعبیه شده بر روی دستگاه میکروپیگمنتیشن وارد لایه میانی پوست لب می شوند و به این شکل آرایش دائم و یا تاتوی لب انجام می شود که ماندگاری تقریبا زیادی دارد و با انجام آن نیازی به استفاده از رژ لب نخواهد بود.قبل و بعد از تاتو خط لب میکروپیگمنتیشن لب باید اقداماتی انجام شود که این اقدامات بسیار مهم هستند و در صورت رعایت نکردن آنها ممکن است مشکلاتی ایجاد شود.

قبل و بعد از تاتو لب چکار کنیم؟

قبل و بعد از تاتو خط لب چه اقداماتی انجام دهیم؟

از مهم ترین مراقبت ها و اقداماتی که لازم است تا قبل و بعد از تاتو خط لب رعایت شوند، مواردی هستند که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

اقدامات قبل از تاتو خط لب:

پرهیز از مصرف داروهای رقیق کننده خون:

داروهای رقیق کننده خون نباید قبل از میکروپیگمنتیشن خط لب استفاده شوند زیرا این داروها احتمال بروز خون ریزی را افزایش می دهند. از جمله داروهای رقیق کننده نیز باید به آسپرین اشاره کرد.

استحمام کردن:

از انجایی که بعد از تاتوی لب به مدت سه روز نمی توانید استحمام کنید، بهتر است که پیش از انجام این کار حمام کنید.

مصرف مواد قندی قبل از تاتو خط لب:

ترس و استرس ناشی از تاتوی خط لب در متقاضیان معمولا باعث افت فشار انها می شود. به همین دلیل لازم است تا قبل از انجام این کار مواد قندی و شیرین مصرف کنید که دچار افت فشار نشوید.

پرهیز از مصرف کافئین:

نوشیدنی های کافئین دار همچون چای و قهوه باعث می شوند که از سطح آرامش شما در حین تاتو کاسته شود و صبر کمتری  در حین عملیات تاتو داشته باشید. به همین دلیل توصیه می شود که پیش از تاتو خط لب کافئین مصرف نکنید.

اقدامات بعد از تاتو خط لب:

مصرف پماد تجویز شده توسط مرکز زیبایی:

بعد از تاتو خط لب باید از پماد تجویز شده توسط مرکز زیبایی استفاده کرد و آن را با گوش پاک کن بر روی لب ها سه مرتبه در روز زد که معمولا در این خصوص استفاده از پماد ویتامین آ چشمی توصیه می شود و به کار بردن آن باعث نرم تر شدن لب و افزایش سرعت بهبودی آن می شود.

پرهیز از سیگار :

استعمال سیگار بعد از تاتو خط لب توصیه نمی شود زیرا با انجام این کار سرعت بهبودی زخم ها کاهش پیدا می کند و احتمال بروز عفونت در لب بیشتر می شود.

پرهیز از شست و شوی لب و استحمام:

پس از تاتوی خط لب نباید تا سه روز استحمام کنید و یا با آب لب های خود را شست و شو دهید. به این منظور از رفتن به استخر و سونا به مدت سه روز باید بپرهیزید.

قبل و بعد از تاتو لب چکار کنیم؟

پرهیز از دستکاری کردن پوست لب:

زمانی که تاتوی خط لب انجام می شود، پس از ساعتی لب متورم می شود و بعد از یک روز ورم آن می خوابد. در این زمان معمولا لب پوست پوست می شود که نباید پوسته های آن را با دست بکنید و لب را دستکاری کنید. در غیر این صورت لب زخم می شود و شرایط بهبودی برایتان سخت تر می شود.

کلام پایانی:

در این مقاله بررسی کردیم که قبل و بعد از تاتو خط لب چه اقداماتی انجام دهیم؟ اگر این موارد را رعایت کنید، بدون بروز هر مشکلی تاتوی لب برای شما انجام می شود و از نتیجه آن راضی خواهید بود.

اما در صورت رعایت نکردن نکات  با مشکلاتی رو به رو شوید. لذا میزان رضایتتان از تاتوی خط لب کم شود. با این وجود برای حفظ سلامتی و هزینه خرج شده در این زمینه به هدر نرود، این موارد را جدی بگیرید.

آکادمی غزاله بصارتی برگزار کننده دوره های آموزشی تخصصی آرایش دائم و خدمات زیبایی در رشت.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره های آموزشی آرایش دائم کلیک کنید.

از صفحه اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *