غزاله بصارتی

آکادمی آرایش دائم غزاله بصارتی

غزاله بصارتی آرتیست رسمی آکادمی بزرگ فی اروپا در لاین های آرایش دائم بولدبروز (میکروبلیدینگ ابرو)، فی کانتور (خط چشم، بن مژه و لب) و تکنیک فی اسکالپ جهت پر پشت نشان دادن موی سر خدمات ارائه می نماید. دوره برای ورود به بازارکار با مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود.

ماندگاری اسکالپ

ماندگاری اسکالپ

"</p

ماندگاری اسکالپ

ماندگاری اسکالپ سر به مهارت فی آرتیست و همچنین مواد بکار رفته و مراقبت بعد از انجام اسکالپ بستگی دارد. اسکالپ سر که با نام هاشور سر نیز شناخته می شود شیوه ای می باشد که به منظور برطرف نمودن طاسی سر و کم پشتی موی سر بسیار کاربرد دارد. این شیوه به خصوص در میان مردان بسیار رایج است. چرا که طاسی سر بین مردان بسیار متداول تر از زنان می باشد. در این شیوه با هاشور زدن قسمت های خالی پوست سر را به وسیله پیگمنت و یا همان رنگدانه پر می نمایند. در نتیجه سبب میشود حالتی همچون ریشه مو به وجود آید.

قبل از انجام این کار شما بایستی به این موضوع واقف باشید که اسکالپ سر به هیچ عنوان مانع از ریزش مو و یا رشد فولیکول های مو نمی شود. در این تکنیک از طریق سوزن مخصوص پیگمنت به پوست سر تزریق می شود تا حالتی همچون فولیکول های طبیعی مو به خود بگیرد. با این تفاسیر اگر شما به دنبال انجام اسکالپ سر هستید و سؤالاتی نظیر ماندگاری اسکالپ سر چقدر است؟

 

مدت زمان ماندگاری اسکالپ چقدر میباشد؟

اسکالپ سر یا همان میکروپیگمنتیشن سر یکی از بهترین و در عین حال سریع ترین راهبرد به منظور برطرف نمودن مشکل ریزش مو میباشد. این تکنیک به دلیل آنکه یک شیوه قابل اعتماد که کمترین عارضه را در پی دارد توسط بسیاری از اشخاص که به طاسی مو دچار شده اند استفاده میشود.

در رابطه با زمان ماندگاری اسکالپ سر بایستی بدانید که عوامل متعددی در ماندگاری آن دخیل می باشد. در وهله اول شیوه زندگی و یا نوع پوست شما در ماندگاری این تکنیک تأثیر دارد. یکی دیگر از این موارد تابش مستقیم نور خورشید می باشد از اینرو در صورتی که در زیر نور آفتاب قرار میگیرد بهتر است کرم ضد آفتاب و کلاه برای کاهش اثرات نور خورشید را استفاده کنید. عوامل دیگری نظیر سیستم ایمنی بدن، کیفیت رنگدانه بکار رفته، مهارت و تکنیک فرد انجام دهنده در ماندگاری اسکالپ تأثیر دارد. علاوه بر این موارد شما بایستی مراقبت های مورد نیاز را انجام دهید. تا بهترین نتیجه با ماندگاری بالا را شاهد باشید. ولیکن در حالت کلی پس از گذشت سه الی هفت سال بایستی نسبت به ترمیم آن اقدام نمایید.

با وجود آنکه که با گذشت زمان رنگدانه ها کم رنگ میشود ولیکن از لحاظ فنی روش دائمی یه حساب می آید. این تکنیک بسیار شبیه خالکوبی می باشد. در صورتی که خواستار ماندگاری اسکالپ سر هستید بایستی جلسات ترمیمی را به صورت پیوسته تکمیل کنید. شما این امکان را دارید در طول جلسات ترمیم تغییراتی را در فرم مو به وجود آورید. این تکنیک با وجود آنکه شیوه دائمی به حساب میاید ولیکن دارای انعطاف پذیری زیادی می باشد.

ماندگاری اسکالپ

آیا می توان میکرو اسکالپ سر را پاک نمود؟

همچون دیگر شیوه های تاتو، شما می توانید نسبت به پاک سازی اسکالپ سر اقدام نمایید ولیکن انتظار آن را نداشته باشید که به صورت کامل از میان برود. شما برای پاک سازی اسکالپ سر بایستی چندین جلسه را طی نمایید ولیکن در حالت کلی درد بسیاری دارد. ولیکن به دلیل آنکه نسبت به شیوه های همچون تاتو رنگدانه در لایه های زیرین پوست وارد نمی شود به سهولت و سریع تر از این شیوه پاک می گردد. به منظور پاک سازی از لیز استفاده می کنند. نحوه کار به این صورت می باشد لیز پیگمنت ها را به ذره های بسیار ریز تبدیل میکنند در نتیجه رنگدانه ها از بین می روند. در این شیوه پوست اطراف سر آسیبی نمیبیند.

آیا این شیوه دردناک است؟

اشخاصی که اسکالپ سر را انجام می دهند طبیعی است که درد و سوزش کمی را احساس می کنند. ولیکن به واسطه بی حس کننده ها درد بسیاری نخواهد داشت. ولیکن در قسمت های از پوست سر که دارای عصب های قوی می باشد شما درد بیشتری را تحمل خواهید کرد. دو الی سه روز شاهد قرمزی و سوزش در کف سر خود خواهید بود ولیکن به مرور زمان برطرف خواهد شد. همچنین ممکن است با ایجاد دلمه رنگدانه از پوست خارج شود از اینرو مقداری محو خواهد شد.

کلام پایانی ماندگاری اسکالپ چقدر است؟

در این مقاله ما تلاش خود را نمودیم اطلاعات مفیدی را در رابطه با ماندگاری اسکالپ چقدر است؟ برای شما مطرح نماییم. چنانچه که تمایل دارید اسکالپ ماندگاری بالای داشته باشد بایستی مراقبت های لازم را انجام دهید.

آکادمی غزاله بصارتی برگزار کننده دوره های آموزشی تخصصی آرایش دائم و خدمات زیبایی در رشت.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره های آموزشی آرایش دائم کلیک کنید.

از صفحه اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *