غزاله بصارتی

آکادمی آرایش دائم غزاله بصارتی

غزاله بصارتی آرتیست رسمی آکادمی بزرگ فی اروپا در لاین های آرایش دائم بولدبروز (میکروبلیدینگ ابرو)، فی کانتور (خط چشم، بن مژه و لب) و تکنیک فی اسکالپ جهت پر پشت نشان دادن موی سر خدمات ارائه می نماید. دوره برای ورود به بازارکار با مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود.

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ چیست؟ ما در این مقاله، همه آنچه که شما باید قبل از اولین جلسه میکروبلیدینگ ابرو خود بدانید از جمله حقایق، هزینه ها و خطرات مرتبط با آن را شرح داده ایم.

امروزه تعداد بی شماری از محصولات و خدمات زیبایی و درمانی ابرو به صورت دائم و نیمه دائم در اختیار ما قرار گرفته است. هدف از ارائه این خدمات و محصولات ایجاد ابروهای ضخیم و خوش حالت با جلوه ای طبیعی تر از روش های سنتی است. اخیرا یکی از روش های درمانی و زیبایی ابرو که بسیار ترند شده و طرفداران بسیاری را در بین افراد عادی و مشهور به خود جذب کرده است میکروبلیدینگ ابرو نامیده می شود.

میکروبلیدینگ یک روش خال کوبی نیمه دائمی است که برای ایجاد ابروهای ضخیم تر و پر تر با حالتی طبیعی و مشابه با موهای ابرو استفاده می شود. با استفاده از این روش می توان ابروها را تقریباً با هر ظاهری و با حالت های دلخواه خال کوبی کرد. این روش برای افرادی که ابروهای بسیار نازک و کم پشت و یا بدون حالت دارند میکروبلیدینگ می تواند گزینه ای مناسب باشد. با این حال میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی است.

میکروبلیدینگ چیست؟

مدت زمان انجام میکروبلیدینگ

بسته به میزان پر به نظر رسیدن ابروهای شما، مدت زمان میکروبلیدینگ ممکن است ۴۰ دقیقه تا ۱ ساعت و حتی بیشتر طول بکشد.

ترمیم میکروبلیدینگ

از مشتریان خواسته می شود چهار تا شش هفته پس از اولین جلسه، برای ترمیم مراجعه کرده تا اطمینان حاصل کنند که از نتایج راضی هستند یا اگر به اصلاحات کمی نیاز داشته باشند اصلاح مورد نیاز صورت گیرد.

ماندگاری میکروبلیدینگ

مدت ماندگاری میکروبلیدینگ به سه عامل مهم بستگی دارد. بسته به نوع پوست شما (جوهر میکروبلیدینگ روی پوست چرب سریع تر محو می شود)، محصولات و سبک زندگی می تواند نتایج از یک تا سه سال به طول انجامد.

هزینه میکروبلیدینگ

هزینه انجام میکروبلیدینگ در مراکز و کلینیک های زیبایی با هم متفاوت است. به طور کلی سطح تجربه، مهارت و کیفیت کار ارائه شده تکنسین، نوع و کیفیت رنگ های مورد استفاده در تزریق، انواع مختلف دستگاه هایی که استفاده می شوند و موقعیت مکانی مرکز زیبایی در تعیین قیمت نهایی نقش دارد.

میکروبلیدینگ چیست؟

آماده سازی میکروبلیدینگ

قبل از اینکه برای انجام میکروبلیدینگ به کلینیک زیبایی مراجعه کنید باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • اجتناب از مصرف نوشیدنی های کافئین دار یا الکل
 • رنگ آمیزی ابروها
 • عدم تماس با نور خورشید  (از ۳ روز قبل)
 • خودداری از برنزه شدن (از ۳ روز قبل)
 • اجتناب از اپیلاسیون و اصلاح ابرو قبل (از ۲ روز قبل)
 • خودداری از لایه برداری شیمیایی و سایر درمان های شدید صورت (حداقل ۲ تا ۳ هفته قبل)

علاوه بر این موارد برخی از سالن ها مجموعه ای از دستورالعمل ها را توصیه می کنند:

 • قطع داروهای ویتامین A (رتینول) (حداقل به مدت 1 ماه قبل)
 • قطع مصرف روغن ماهی یا سایر داروهای رقیق کننده خون طبیعی، مانند ویتامین E (حداقل از 1 هفته قبل)، آسپرین و ایبوپروفن برای تسکین درد

اثرات جانبی میکروبلیدینگ چیست؟

متخصص زیبایی موظف است در مورد نکات آماده سازی، خطرات و عوارض جانبی و همچنین مراقبت های بعدی و مراحل بهبودی شما را راهنمایی کند. نکته مهمی که حائز اهمیت است انتخاب سالن زیبایی بهداشی و دارای مجوز و همچنین بررسی اعتبار متخصص زیبایی مربوطه می باشد. یک تصور غلط رایج این است که هر تکنسین میکروبلیدینگ از نظر مهارت تفاوت چندانی ندارد. بسیاری از افراد فقط یک دوره دو روزه می گیرند تا گواهینامه بگیرند. قبل از انجام این کار به تصاویر مربوط به قبل و بعد نگاه کنید و هنرمند خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

به طور کلی، متخصصان زیبایی در سالن هایی با کیفیت بالا خدمات میکروبلیدینگ را با بهترین امکانات ارائه می دهند. وقتی به سراغ یک آرایشگر مطمئن و باتجربه می روید، به طور عمده احتمال بروز عارضه جانبی کم است. با این حال اگر مراحل مراقبت های بعدی را دنبال نکنید، بروز عوارضی مانند عفونت و آلرژیک ممکن است.

 • میکروبلیدینگ سطح پوست را خراش می دهد، در نتیجه استفاده از ابزارها و تجهیزات غیر استریل می تواند زمینه انتقال بیماری های عفونی، مانند HIV و عفونت های باکتریایی پوست را فراهم کند. بنابراین برای جلوگیری از عوارض عفونی احتمالی باید قبل از شروع عمل میکروبلیدینگ، تمام تجهیزات با دقت ضدعفونی شود و از وسایل جانبی مختص به هر فرد استفاده شود.
 • بروز واکنش های آلرژیک نسبت به رنگدانه های آلی که در این روش استفاده می شود به ندرت اتفاق می افتد، اما دور از انتظار هم نیست. در نتیجه اطلاع از نوع رنگدانه های مورد استفاده در این روش بسیار مهم است.
 • امکان دارد بعد از عمل میکروبلیدینگ (حداقل ۱ هفته پس از آن) ابروهای فرد تیره به نظر می رسد. همچنین احساس مقداری قرمزی و تورم خفیف و خارش و سوزش طبیعی و قابل تحمل است.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ چیست؟

 • حداقل به مدت ۴ هفته پس از میکروبلیدینگ از قرار گرفتن در مقابل پرتوی مستقیم آفتاب خودداری کنید. اما در صورت نیاز مهمترین محصولی که می توانید بعد از درمان میکروبلیدینگ استفاده کنید ضد آفتاب است. مانند سایر خال کوبی ها، کرم های ضد آفتاب به افزایش طول عمر  مواد میکروبلیدینگ ابروها و جلوگیری از محو شدن در برابر آفتاب کمک می کنند.
 • حدود یک هفته قبل از عمل میکروبلیدینگ و 30 روز پس از آن، از مصرف هرگونه محصول Retin-A یا رتینول خودداری کنید. زیرا این مواد باعث از بین رفتن زودرس رنگدانه ها می شوند.
 • به مدت یک یا دو هفته از برخورد آب و رطوبت به ابروها جلوگیری کنید. در صورت نیاز ابروها را با صابون ضد باکتری آرام بشویید.
 • حداقل به مدت یک هفته از مواد آرایش ابرو استفاده نکنید.
 • از حداقل مقدار پماد مرطوب کننده استفاده کنید.
 • حداقل تا ۴ هفته پس از عمل میکروبلیدینگ از اسکراب یا لایه بردار صورت استفاده نکنید.
 • حداقل به مدت ۱۰ روز از خوابیدن روی صورت خودداری کنید.

زمانی که پوست کاملاً بهبود یافت، می توانید به روال طبیعی پوست و آرایش برگردید. بنابراین کسانی که به دنبال یک راه حل دائمی تر برای بهبود ظاهر ابروهای خود هستند و از استفاده از سوزن برای انجام این کار نمی ترسند، میکروبلیدینگ بدون شک ارزش امتحان کردن را دارد.

در این مقاله تمام توضیحاتی که در مورد ” میکروبلیدینگ چیست؟ ” را توضیح دادیم. می توانید برای دریافت مشاوره و تعیین وقت با ما در آکادمی غزالخ بصارتی در ارتباط باشید.

آکادمی غزاله بصارتی برگزار کننده دوره های آموزشی تخصصی آرایش دائم و خدمات زیبایی در رشت.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره های آموزشی آرایش دائم کلیک کنید.

از صفحه اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *