غزاله بصارتی

آکادمی آرایش دائم غزاله بصارتی

غزاله بصارتی آرتیست رسمی آکادمی بزرگ فی اروپا در لاین های آرایش دائم بولدبروز (میکروبلیدینگ ابرو)، فی کانتور (خط چشم، بن مژه و لب) و تکنیک فی اسکالپ جهت پر پشت نشان دادن موی سر خدمات ارائه می نماید. دوره برای ورود به بازارکار با مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود.

نحوه کار با دیوایدر

نحوه کار با دیوایدر

نحوه کار با دیوایدر

دیوایدر ابزاری برای طراحی صحیح و قرینه سازی ابرو می‌ باشد. با ما همراه باشید تا شما را با دیوایدر و اصول طراحی ابرو با دیوایدر آشنا کنیم. زیرا در این مقاله آموزش کار با دیوایدر ابرو و نحوه ی طراحی به صورت مرحله به مرحله در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

دیوایدر چیست؟

دیوایدر یک خط کش و ابزاری برای قرینه‌ سازی ابرو در تاتو، میکروبلیدینگ (فیبروز)، میکروپیگمنتیشن و… است که کار با آن بسیار راحت می‌ باشد با کمک آن می‌توانید در مدت‌ زمان کمی به‌ آسانی عمل قرینه‌ سازی را انجام دهید. یک پیگمنتر برای اینکه در کار خود موفق شود علاوه بر مهارت نیاز به وسایل تاتو با کیفیت دارد که بتواند مهارت خود را با سریع‌ ترین و بهترین نحو ممکن ارائه بدهد.

ویژگی دیوایدر

  • مناسب مبتدیان و حرفه ای هاست.
  • سبب کمک به شکل دهی دقیق و تقارن ابرو ها می شود.
  • از جنس استیل و قابل استریل و استفاده مجدد می باشد.
  • مورد استفاده در میکروبیلدینگ (فیبروز) و دیگر فرایندهای زیبایی است.
  • طراحی آن طوری است که حداکثر کنترل در شکل دهی ابروها را دارید.
  • روی صورت و ابروها کاملا قابل تنظیم است. دقیق بوده و براحتی حمل می شود..
  • سایز قابل تنظیم امکان اندازه گیری انواع ابروها و ترسیم مناسب ترین شکل ابرو را فراهم می کند.
  • پیچ های مهره ای قابل جدا شدن به منظور استفاده کاربران راست دست و چپ دست، انعطاف پذیری و قابل تنظیم شدن تعبیه شده است

دیوایدر ابرو چیست؟

دیوایدر ابرو ابزاری غالباً فلزی و مدرج است که برای طراحی متقارن ابروها در میکروپیگنتیشن، میکروبلیدینگ، فیبروز و کاشت ابرو کاربرد وسیعی دارد. در نگاه اول کار کردن با این ابزار مشکل بنظر می رسد، اما بعد از چند بار تمرین و تکرار متوجه می شوید که دیوایدر وسیله ای بسیار کاربردی است و کار و طراحی ابرو با دیوایدر راحت است.

نحوه کار با دیوایدر

تقسیم بندی ابرو

1– دیوایدر فلزی ابرو

2- دیوایدر ابرو فیبروز (آکادمی فی)

3- دیوایدر ابرو فی (بی بی کامپس)

ابزارهای قرینه‌ سازی ابرو

قرینه‌ سازی ابرو ها را به چند شیوه مختلف می‌ توانید انجام دهید:

1- خط کش چسبی یکبار مصرف: که این نوع به عنوان شایع ترین و ساده ترین روش می باشد.

2- خط کش ژله ای: به طور معمول شبیه به خط کش چسبی است که فقط در متریال با هم تفاوت دارند.

3- کولیس: این ابزار نیز همانند به خط کش نازکی است که یه طرف آن به منظور اندازه گیری باز و بسته می شود و همان مبنای اندازه گیری نقاط طلایی ابرو است. کولیس ها ی تاتو در انواع مختلف، ساده و دیجیتالی وجود دارند.

4- دیوایدر: کار و طراحی با دیوایدر ابرو سخت تر از باقی ابزارهاست که در صورت مهارت در اجرا قطعا مشتری همیشگی آن خواهید شد. دیوایدر کمپانی فی جز استانداردترین ابزارها در قرینه سازی به شمار می رود. دیوایدر ابرو دارای دو جنس مختلف پلاستیکی و فلزی میباشد. این وسیله اندازه‌گیری و قرینه‌ سازی ابرو برای طراحی و تاتو ابرو یا هاشور ابرو بسیار مناسب است و نتیجه عالی را به همراه دارد.

آموزش کار با دیوایدر ابرو برای طراحی ابروهای متقارن

ابتدا یکی از ابرو های مشتری را متناسب بر فرم صورت و سلیقه ی وی طراحی می‌ کنیم.

در صورت مورد پسند بودن در مرحله ی بعد خطی در وسط صورت‌ بین دو ابرو ترسیم می‌ کنیم.

پشت دیوایدر ابرو را به مداد طراحی ابرو (مداد کنته) آغشته می کنیم تا بعدا خطوط واضح باشد.

از تاج ابرو تا خط وسط را با خط کش پرگاری یا همان تیغه دیوایدر اندازه می گیریم و خط کش را به سمت بالا می‌کشیم تا خط بیفتد.

در مرحله ی بعد با استفاده از خط کش آن طرف خط پیاده می‌ کنیم تا تاج ابروی دوم نیز رقیقه متابق با اندازه ی دیگری به دست بیاید.

لازم است که ضخامت تاج ابرو را نیز اندازه بگیریم و به همان اندازه ای که گرفتیم در طرف دیگر ابرو نیز علامت را متناسب با اندازه بزنیم.

اکنون از تاج تا آرک را اندازه میگیریم و علامت می‌ زنیم. سپس همین اندازه را آن طرف دیگر صورت هم پیاده می‌ کنیم و علامت می‌ زنیم.

و حالا خط‌ های علامت زده شده را به هم وصل می‌ کنیم. از تاج تا دم ابرو را اندازه می‌ گیریم و دم ابروی دیگر را بنابر این اندازه علامت می زنیم و به هم وصل می‌ کنیم.

طراحی ابرو با دیوایدر

برای اصول طراحی ابرو با دیوایدر علاوه بر دیوایدر تاتو علامت‌ گذاری، کشیدن و آماده‌ سازی ابرو ها برای تاتو، هاشور یا میکروبلیدینگ نیاز به انتخاب مداد یا ماژیک طراحی به دلیل نداشتن سرب بهترین انتخاب می باشد. از طرف دیگر ماژیک‌ های طراحی دارای ماندگاری بالایی میباشد که در حین کار علامت‌ گذاری‌ ها محو نمی‌ شوند در نتیجه طرحی که پیگمنتر قبل از شروع تاتو زده است پاک نمی شود.

تاتو ابرو در هر صورت رنگی است که روی پوست اجرا می شود  و زیر پوست کاشت می گردد که همین ویژگی موجب دقت بیشتر کار می شود. زیرا  در صورت عدم رضایت امکان پاک شدگی راحت و ساده آن وجود ندارد. از این رو طراحی ابرو با دیوایدر سبب می شود که جای دقیق خطوط از قبل مشخص شود تا نتیجه ی مطلوبی هم برای پیگمنتر و هم برای مشتری حاصل گردد. قرینه سازی به نوعی طراحی ابرو قبل از تاتو نیز می گویند. وقتی شما طبق اصول استاندارد با استفاده از دیوایدر نقاط طلایی صورت را تشخیص دهید پس می توانید بهترین طراحی را برای یک ابرو انجام دهید.

قسمت های مختلف ابرو

-دنباله یا دم ابرو.

-سر ابرو که به آن تاج نیز می‌ گویند.

-زاویه ابرو که به آن قوس یا ارگ نیز گویند.

انواع فرم ابرو و تاثیر آن روی صورت

1- فرم ابرو گرد: چهره را گرد می‌ کند زاویه‌ها را ملایم می‌ کند و تیزی چهره را کم می‌ کند.

2- فرم ابرو منحنی: صورت های بیضی و مربعی برای این فرم ابرو مناسب هستند که حالت خاص و ملایمی به صورت می‌ بخشد.

3- فرم ابرو صاف: صورت های بلند و کشیده مناسب این فرم ابرو هستند. خط افقی ابرو باعث کوتاه تر دیده شدن چهره کشیده می‌شود.

انواع فرم صورت و مدل مناسب آن ها

برای طراحی ابرو همانطور که فرم صورت و نوع ابرو اهمیت دارند، اعضای دیگر صورت هم اهمیت کمی در آن ندارند زیرا اعضای صورت باید با هم همانگی داشته باشند. اگر اعضا باهم سازگار باشند، کار ما راحت است. اما مشکل این است که اکثر چهره ها چند عضو برجسته از اعضای دیگر را دارند. مثلا منحرف کردن بیننده روی صورت دارای بینی بزگ را باید یاد بگیریم، در صورت های مثلثی شکل دنباله ابرو باید کوتاه، در صورت گلابی شکل ابرو بلند و راسته باید باشد، برای ابروی های ژاپنی و ریز باید ابرو کوتاه صاف باشد. حال باید با توجه به فرم صورت مدل ابرو را مشخص کنیم.

1– ابرو مناسب صورت بیضی شکل

بهترین انتخاب برای این فرم صورت، مدل های با قوس ملایم، بدون زاویه‌ی تیز و ارتفاع کم می‌باشد.

2- ابرو مناسب صورت مستطیلی و کشیده

ابرو مدل صاف، تخت و بدون قوس صورت مستطیلی شکل را زیباتر خواهد کرد. همچنین کشیده تر کردن و پهن تر کردن ابرو را با توجه به اندازه صورت خود مشخص کنید.

3- ابرو مناسب صورت لوزی شکل

به دلیل زاویه دار بودناین فرم صورت، از ابرو های منحنی شکل استفاده می‌شود. البته توجه کنید که زیاده روی در تیز یا نرم بودن قوس آن باعث بدشکل شدن آن می‌شود.

4- ابرو مناسب صورت مربعی شکل

در صورت های مربعی معمولا خط فک، گونه ها و پیشانی در یک جهت هستند. ابروهای منحنی و قوس دار بلند مناسب این فرم صورت است و همچنین انحنای طبیعی ابرو باید حفظ شود.

5- ابرو مناسب صورت گرد

به دلیل زاویه نداشتن صورت های گرد و دیده نشدن زاویه فک، ابروی های زاویه دار بسیار صورت را کشیده تر نشان می‌دهند. ابرو های مدل هشتی یا کمانی شکل با ارتفاع زیاد، مدل های مناسبی برای این فرم صورت هستند.

مدل ابرو متناسب با انواع چشم

چشم های گرد

مانند صورت گرد نیازمند شکستگی بیشتر در قسمت ارک هستند.

چشم های ریز

ابرو ها تا کشیده تر و بلند تر باشد برای چشمان ریز زیباتر هستند و چشم ها را درشت تر جلوه می‌دهند.

چشم های درشت و کشیده

مانند صورت کشیده برای چشم های کشیده هم باید نسبت ابرو دو به یک باشد. (به معنی دوبرابر بودن ابتدای ابرو نسبت به انهای آن) و قرار گرفتن ارک ابرو در قسمت یک سوم خارجی چشم مناسب تر است.

سخن پایانی

قرینه سازی ابرو با دیوایدر مهم ترین مرحله در میکروبلیدینگ، فیبروز، میکروپیگنتیشن و کاشت ابرو می‌باشد. طبیعتا وقتی به ابرو ها نگاه می‌کنید متوجه نقص و نامیزانی های آن نمی‌شوید چرا که دو طرف چهره و بدن انسان صددرصد قرینه نیست ولی پس از عمل های زیبایی، مشتری با دقت زیادی ان را می‌بیند و به ان توجه می‌کند. پس بهتر است با دقت زیاد انجام شود و از بهترین ابزار و مواد استفاده کنیم.

آکادمی غزاله بصارتی برگزار کننده دوره های آموزشی تخصصی آرایش دائم و خدمات زیبایی در رشت.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره های آموزشی آرایش دائم کلیک کنید.

از صفحه اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *