غزاله بصارتی

آکادمی آرایش دائم غزاله بصارتی

غزاله بصارتی آرتیست رسمی آکادمی بزرگ فی اروپا در لاین های آرایش دائم بولدبروز (میکروبلیدینگ ابرو)، فی کانتور (خط چشم، بن مژه و لب) و تکنیک فی اسکالپ جهت پر پشت نشان دادن موی سر خدمات ارائه می نماید. دوره برای ورود به بازارکار با مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود.

پاک کردن تتو

پاک کردن تتو

زمانی که افراد از یک تتو و طرح آن خسته می‌شوند، برای پاک کردن آن با چالش‌هایی مواجه می‌شوند. اگر فکر می کنید ممکن است از خالکوبی کردن پشیمان شوید، بهتر است از تاتو موقت استفاده کنید. اما اگر تاتو دائم زده اید، در حال حاضر بهترین راهکار برای پاک کردن تاتو لیزر است. در این روش به کمک لیزر، ذرات جوهر تجزیه می‌شود. به عبارت دیگر اگر جوهر در سطح پوست باشد به راحتی اثرات آن از بین می‌رود اما تتو هایی که در عمق وجود دارند، لازم است تا ابتدا به ذرات کوچکتری تجزیه شده و سپس شکسته شود. در پاک کردن انواع تاتو به کمک لیزر عموما چند جلسه زمان نیاز است که اثرات آن به طور کامل از بین رود.

در خصوص اینکه پاک کردن تاتو بدن به چند مرحله نیاز دارد، باید گفت که این مورد تحت عوامل مختلف می تواند متغیر باشد. از جمله فاکتورهایی که بر روی پاک نمودن تاتو و تعداد جلسات آن تاثیر دارند می‌توان به مدت زمان ایجاد تتو، نحوه پیاده سازی تتو، محل تتو و مواردی در همین راستا اشاره کرد.

پاک کردن تتو

روش های پاک کردن تتو

بسیاری از افراد پس از آنکه تاتو آنان تغییر رنگ داد یا کم رنگ شد، تصمیم می‌گیرند آن را پاک کنند. در این شرایط روش‌های مختلفی برای پاک کردن تتو وجود دارد، از جمله:

۱. استفاده از جوهر تاتو به رنگ پوست

بسیاری از افراد غیر حرفه‌ای برای اینکه اثرات تتو را از بین ببرند در محل تاتوی قبلی، یک تتو جدید به رنگ پوست می‌زنند تا اثرات قبلی را پاک کنند. اما با گذشت زمان، تاتوی جدید نیز تغییر رنگ داده و خود یک تتو جدید خواهد بود.

۲. استفاده از تتو ریموور

بسیاری از آرایشگران از مواد تتو ریموور استفاده می‌کنند. به این صورت که رنگ تاتو را به کمک ماده شیمیایی حل کرده و آن را از پوست خارج می‌کنند. این روش بین ۴ تا ۵ بار باید تکرار شود. البته چون از مواد شیمیایی استفاده می‌شود، در برخی از افراد موجب ایجاد زخم و حساسیت می‌شود.

۳. استفاده از لیزر

مناسب‌ترین راه برای پاک کردن تتو، استفاده از لیزر است. برا لیزر کردن تاتو دستگاه‌های متفاوتی وجود دارد اما لیزر کیو سوییچ بهترین دستگاه محسوب می‌شود. به کمک این روش، رنگ‌ها توسط اشعه لیزر تجزیه و پس از اینکه جذب بدن شد از آن دفع می‌شود. با توجه به حجم رنگ و عمق آن، این روش ممکن است به تعداد جلسات متفاوتی نیاز داشته باشد. در حالت معمول برای پاک کردن بین ۲ تا ۵ جلسه نیاز است که ماهی یک یا دو بار تکرار می‌شود. اما اگر تتو عمیق باشد، این کار ممکن است تا ۱۰ جلسه به طول بیانجامد. در این روش پس از اتمام جلسات پاک کردن تتو؛ اثری از آن باقی نمی‌ماند.

عوارض پاک کردن تتو با لیزر

در نظر داشته باشید که همواره پاک کردن تاتو مشکی بهتر از سایر تاتو ها است زیرا رنگدانه‌های مشکی می‌توانند نور با هر طول موجی را جذب کنند. از این روش هم برای پاک کردن تاتو ابرو و هم سایر تاتوهای بدن استفاده می شود. اما به طور کلی پاک کردن تاتو می تواند عوارض زیر را داشته باشد:

  • در صورتی که پاک کردن تتو توسط افراد مجرب صورت نگیرد، باعث ایجاد عفونت می‌شود.
  • در برخی موارد مشاهده شده است که تتو به کمک لیزر کاملا حذف نشده است.
  • در برخی موارد پوست فرد در منطقه تتو روشن تر از سایر بخش‌ها می‌شود.
  • اگر فرد بی‌تجربه اقدام به پاک کردن تتو کند، ممکن است جای زخم بر روی پوست باقی بماند.

پاک کردن تتو

دانستنی هایی در خصوص پاک کردن تتو

برای اینکه عوارض و درد ناشی از پاک کردن تاتو را از بین ببرند، عموما در منطق تتو از کرم‌های بی حسی یا مواد تزریقی بی حس کننده استفاده می‌کنند. البته باید در نظر داشت که استفاده از لیزر برای زنان باردار، شیرده و به طور کلی افرادی که سیستم ایمنی بدن ضعیفی دارند، گزینه خوبی محسوب نمی‌شود. در بین دستگاه های لیزر کیو سوییچ بسیار کم خطر بوده و عوارض کمتری نیز دارد. در این روش لکه‌های قهوه‌ای و تیره‌ای بر روی پوست ایجاد شده است که عموما پس از ۶ تا ۱۲ ماه از بین می‌رود.

روش های خانگی پاک کردن تاتو

به کمک روش های خانگی نیز شما قادر به از بین بردن تاتو هستید. بین روش‌های خانگی استفاده از ژل آلوئه ورا که دارای ویتامین E بوده و قادر به بازسازی پوست است، گزینه خوبی محسوب می‌شود. البته نمک نیز می‌تواند گزینه خوبی باشد زیرا به عمق پوست نفوذ کرده و قادر است تا ترکیبات رنگی را تفکیک کند. عسل و لیمو از دیگر مواد خانگی هستند که برای پاک کردن تاتو مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد طبیعی با خاصیت لایه برداری پوست که دارند به کم رنگ شدن اثرات تتو کمک می‌کند.

به صورت کلی لیزر بهترین روش برای از حذف اثرات تتو است. البته باید در نظر داشت که این روش برای افرادی که دارای پوست تیره هستند، کمی دیرتر نتیجه می‌گیرند.

آکادمی غزاله بصارتی برگزار کننده دوره های آموزشی تخصصی آرایش دائم و خدمات زیبایی در رشت.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره های آموزشی آرایش دائم کلیک کنید.

از صفحه اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *