غزاله بصارتی

آکادمی آرایش دائم غزاله بصارتی

غزاله بصارتی آرتیست رسمی آکادمی بزرگ فی اروپا در لاین های آرایش دائم بولدبروز (میکروبلیدینگ ابرو)، فی کانتور (خط چشم، بن مژه و لب) و تکنیک فی اسکالپ جهت پر پشت نشان دادن موی سر خدمات ارائه می نماید. دوره برای ورود به بازارکار با مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می شود.

تفاوت هاشور و میکروبلیدینگ

تفاوت هاشور و میکروبلیدینگ

در این مقاله میخواهیم در مورد تفاوت ها و تکنیک ها و مزایا و معایب روش های هاشور و میکروبلیدینگ به زبانی ساده بپردازیم.

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ روشی است که به واسطه خراشیدن پوست صورت رنگدانه ها را وارد پوست بدن می شوند. در این حین باید به این نکته اشاره نمود که با توجه به نوع فرآیند میکروبلیدینگ رنگ های آن با رنگ های میکروپیگمنتیشن متفاوت است. همچنین رنگ ها با پایه روغن می باشند تا بتوانند بهتر در پوست نفوذ کرده و ماندگار شوند.

مطلب مرتبط: هاشور خط چشم

میکروپیگمنتیشن

همانطور که میدانید تفاوت اصلی روش میکرو بلیدینگ با میکروپیگمنتیشن نوع وسیله کار (قلم یا هند پیس) می باشد. در روش میکروپیگمنتیشن پیگمنتر با استفاده از یک دستگاه که هندپیس یا قلم نامیده میشود رنگدانه های مخصوص را درون پوست کاشت میکند. این هندپیس دارای یک موتور مرکزی می باشد که با دور های متفاوت (دور در دقیقه یا در ثانیه) قابل تنظیم است. با توجه به میکروپیگمنتیشن مورد نیاز تنظیم میشود. به همین دلیل این قلم ها دارای لرزش های ریزی می باشند که هر کسی نمی تواند با آنها کار کند. در واقع تفاوت یک پیگمنتر حرفه ای و با تجربه و هنرمند با یک پیگمنتر آماتور در همینجا مشخص می شود. در آوردن خطوط ظریف ابرو برای هاشور، خط چشم، بن مژه و … یک هنر است که یک پیگمنتر معمولی و آماتور را با یک پیگمنتر حرفه ای متمایز می سازد.

تفاوت هاشور و میکروبلیدینگ

Image by freepik

مطلب مرتبط: تفاوت میکروپیگمنتیشن و تتو

مزیت میکروبلیئینگ چیست؟

از طرف دیگر در روش میکروبلیدینگ از یک قلم مخصوص برای انتقال رنگدانه به پوست استفاده می شود. این قلم مانند یک مداد یا قلم خطاطی میماند و فاقد موتور می باشد و همین امر مزیت بزرگ میکروبلیدینگ می باشد. در واقع یک آرایشگر به واسطه هنر خود در نوع به دست گرفتن قلم و به خاطر بی لرزش بودن و ظریف تر بودن قلم میتواند خطوط ظریفتری را بوجود بیاورد. این تنها دلیلی است که خیلی از افراد در ایران این روش را به روش میکروپیگمنتیشن ترجیح میدهند.

مطلب مرتبط: محو کردن ابرو

حالا توجه شما را به چند نکته در مورد میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن یا هاشور ابرو جلب می نمایم:

  • اگر یک پیگمنتر (کسی که میکروپیگمنتیشن را انجام میدهد) حرفه ای برای شما هاشور ابرو را انجام دهد می تواند با هنر خود خطوطی بسیار ظریف و زیبا را برای شما ایجاد کند که در این صورت تفاوتی بین میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن وجود ندارد.
  • مورد بعدی در مورد دوام و ماندگاری میکروبلیدینگ می باشد. همانطور که مستحضر هستید ماندگاری هاشور ابرو 2 الی 3 سال می باشد در حالی که ماندگاری میکروبلیدینگ حدودا 6 ماه می باشد. علت آن هم تزریق رنگ از طریق زخم کردن پوست می باشد. در واقع کسی که یک بار میکروبلیدینگ انجام داده بعد از یک ماه ریزش رنگ دارد. لذا باید برای ترمیم به مرکز مربوطه مراجعه کند. در این قسمت به دلیل اینکه نمیتوان جهت تثبیت، رنگ را توسط بلید از طریق زخم ها و خراش های قبلی وارد پوست کرد. در نتیجه پیگمنتر مجبور است تا با ایجاد خطوطی در کنار خطوط قبلی خراش ایجاد کند و به همین دلیل تثبیت رنگ به خوبی صورت نمی گیرد.

 

  • خراش در پوست صورت توسط بلیدینگ باعث ایجاد پارگی در بافت پوست و ایجاد جای زخم یا اسکار بر روی پوست می شود. در نتیجه ترمیم چند باره آن می تواند منجر به تشدید آن شود.
  • در میکروبلیدینگ به دلیل اینکه فشار و نفوذ رنگ توسط دست انجام می شود فشار در نقاط مختلف ابرو و نفوذ رنگ یکسان نمی باشد. نتیجه در نقاط مختلف ابرو یکسان نمی باشد. در حالی که در میکروپیگمنتیشن ابرو با استفاده از دستگاهی که عمق نفوذ و میزان دور آن قابل تنظیم است. فشار از ابتدا تا انتهای کار یکسان و یکنواخت می باشد.

تفاوت هاشور و میکروبلیدینگ

Image by halayalex on Freepik

مطلب مرتبط: مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن

مرکز تخصصی میکروبلیدینگ در رشت

در این مقاله با عنوان تفاوت هاشور و میکروبلیدینگ در کنار شما بودیم، مرکز تخصصی میکروپیگمنتشن و اسکالپ غزاله بصارتی، با تجربه و آگاه از اصول زیبایـــــــی شناختـــی و طراحــی چهــره، با استفاده از جدیدترین و استانداردترین دستــگاه ها بدون هیچگونه درد و خونریزی، به همراه وسایل یکبار مصرف استریل و با رعایت اصول بهداشتی سعی نموده تا مراجعین از بهترین خدمات در  میکروپیگمنتیشن ابرو بهره‌مند شوند.

آکادمی غزاله بصارتی برگزار کننده دوره های آموزشی تخصصی آرایش دائم و خدمات زیبایی در رشت.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره های آموزشی آرایش دائم کلیک کنید.

از صفحه اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *